ثبت زنجیره شکر در سامانه تجارت داخلی، شرکت بازرگانی دولتی مکلف به عرضه 135 هزار تن شکر شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، تمامی فعالان مالی زنجیره شکر مکلف به ثبت مقادیر واردات، فراوری، توزیع، موجودی و قیمت در سامانه تجارت داخلی شدند.

ثبت زنجیره شکر در سامانه تجارت داخلی، شرکت بازرگانی دولتی مکلف به عرضه 135 هزار تن شکر شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ ساختمان به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در کمیته تنظیم بازار شکر که با حضور سرپرست معاونت بازرگانی داخلی و دبیر ستاد تنظیم بازار تشکیل جلسه داد، مقرر شده است فروش شکر نیز در شبکه توزیع و مصرف دارای مجوز مطابق با برنامه زمانی ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد.

بر اساس این تصمیم که به تایید ستاد تنظیم بازار نیز رسیده است، عدم اقدام در این خصوص به معنی عرضه خارج از شبکه بوده و تخلف محسوب می گردد. بر این اساس دستگاه های نظارتی مکلف به برخورد با متخلفین در این حوزه شده اند.

به منظور تنظیم بازار شکر، شرکت بازرگانی دولتی ایران مکلف شد، نسبت به عرضه 135 هزار تن شکر سفید با نرخ های مصوب اقدام کند. قیمت عرضه شکر سفید از محل ذخایر برای بخش خانوار 6300 تومان به ازای هر کیلوگرم، درب کارخانه و برای مصارف صنف و صنعت 6700 تومان به ازای هر کیلوگرم درب کارخانه مشخص و تصویب گشت.

مشخص نرخ تحویل به مصرف کننده در بسته بندی یک کیلوگرمی با رعایت سقف قیمت سازمان حمایت، در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استان ها خواهد بود.

بر اساس این گزارش قیمت عرضه شکر وارداتی بخش خصوصی مطابق با ضوابط قیمت کالای وارداتی هیات مشخص و تثبیت قیمت، راسا توسط صاحب کالا احصا و پس از هماهنگی با سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوری کنندگان و درج در سامانه 124 لازم الاجرا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ثبت زنجیره شکر در سامانه تجارت داخلی، شرکت بازرگانی دولتی مکلف به عرضه 135 هزار تن شکر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت زنجیره شکر در سامانه تجارت داخلی، شرکت بازرگانی دولتی مکلف به عرضه 135 هزار تن شکر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید