جزئیات اقساط وام نهضت ملی مسکن اعلام شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مبلغ اقساط وام نهضت ملی مسکن را در سال 1402 اعلام نمود. وام 4 دهک در طرح نهضت ملی مسکن به 2 و نیم میلیون تومان رسیده است.

جزئیات اقساط وام نهضت ملی مسکن اعلام شد

به گزارش ایرنا، بر اساس برنامه های دولت سیزدهم برای خانه دار شدن افراد کم عایدیها، مقدار اقساط برای وام نهضت ملی مسکن اعلام شد.

دولت سیزدهم در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و کاهش هزینه تمام شده برای اقشار محروم، نرخ سود وام بانکی 400 و 300 میلیون تومانی دهک های یک تا چهار در این طرح را با سود 2 درصد مشخص کرد که اقدامی برای خانه دار شدن اقشار کم عایدی است.

هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در هفته گذشته خاطرنشان کرد: در شورای عالی مسکن با حمایت رییس جمهور 400 میلیون تومان وام نهضت ملی مسکن، 15 ساله با سود 2 درصد برای دهک های یک تا چهارم متقاضی تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: بعلاوه 300 میلیون تومان تسهیلات 15 ساله به دهک های سوم و چهارم با سود دو درصد برای احداث مسکن در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به رایگان بودن در طرح نهضت ملی مسکن، اگر برای ساخت یک واحد 70 متری در صورتی که در هر متر مربع حدود 10 میلیون تومان هزینه گردد، حدود 700 میلیون تومان پول احتیاج است.

از سوی دیگر بخش زیادی از مشکل اقشار محروم این بود که قادر به پرداخت سهم مشخص شده خود (آورده) نبودند به همین منظور دولت با نگاه حمایتی، در کنار اعطای زمین رایگان، در شورای عالی مسکن پرداخت این مقدار تسهیلات را به سود 2 درصد را تصویب کرد.

این در حالی است که اگر مبلغ اقساط این وام را بر اساس پرداخت به روش ساده محاسبه کنیم، مبلغ ماهیانه اقساط تسهیلات 400 میلیون تومانی با سود 2 درصدی و بازپرداخت 15 ساله حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان است.

کل بازپرداخت این تسهیلات رقمی معادل 463 میلیون تومان خواهد بود، بدین معنی که سود این وام معادل 63 میلیون و 300 هزار تومان است.

بعلاوه مقدار پرداخت ماهیانه وام 300 میلیون تومانی با سود 2 درصد هم حدود یک میلیون و 930 هزار تومان و کل بازپرداخت 347 میلیون تومان خواهد بود که کل سود این تسهیلات حدود 47 میلیون تومان است.

منبع: فرارو

به "جزئیات اقساط وام نهضت ملی مسکن اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اقساط وام نهضت ملی مسکن اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید