جوشیدن این چشمه نشانه وقوع زلزله است! ، عکس

به گزارش وبلاگ ساختمان، واحه پیتیا نام چشمه ای است در اقیانوس آرام نزدیک ساحل آمریکا که به گفته دانشمندان می تواند باعث افزایش تنش در گسل کاسکیدیا و افزایش احتمال وقوع زلزله گردد.

جوشیدن این چشمه نشانه وقوع زلزله است! ، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ساختمان، مایع خروجی از این چشمه زیرآبی 9 درجه سانتی گراد گرم تر از آب های اطراف است. بر اساس محاسبات این سیال مستقیما از مگاتراست (کلان راندگی) کاسکیدیا بیرون می آید. خروج سیال در نزدیکی گسل های عمودی است که منطقه بزرگ فرورانش کاسکیدیا را قطع می نمایند. این گسل های امتداد لغز، به این علت وجود دارند که صفحه اقیانوس با زاویه ای به صفحه قاره برخورد می نماید و به آن فشار وارد می نماید.

این ویژگی زمین شناسی بالقوه می تواند زمین لرزه ای به بزرگی 9 ریشتر را در شمال غربی اقیانوس آرام ایجاد کند - و این چشمه می تواند سوخت مورد نیازش را تامین کند.

از دست دادن سیال از سطح مشترک ابررانش فراساحل، باعث کاهش فشار سیال و در نتیجه افزایش اصطکاک بین صفحات اقیانوسی و قاره ای می گردد. مایعی که از این ناحیه گسل بیرون می آید شبیه به نشت روان نماینده است که باعث افزایش تنش می گردد. تنش بیشتر یعنی افزایش خطر وقوع زلزله.

در وحشت از زلزله 9 ریشتری با مشاهده حفره ترسناک بیشتر درباره این پدیده بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "جوشیدن این چشمه نشانه وقوع زلزله است! ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوشیدن این چشمه نشانه وقوع زلزله است! ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید