حذف بارنامه کاغذی از حمل ونقل جاده ای کرمان از 20 تیر 99

به گزارش وبلاگ ساختمان، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای کرمان گفت: بارنامه کاغذی از 20 تیر 99 حذف و بارنامه الکترونیکی بر اساس ضوابط ابلاغی این سازمان صادر می گردد.

حذف بارنامه کاغذی از حمل ونقل جاده ای کرمان از 20 تیر 99

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از ایرنا، مهدی صیفوری با اشاره به الزامات قانونی مندرج در قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پیرامون حذف فیزیکی بارنامه و الکترونیکی کردن اسناد حمل ونقل کالا از طریق ناوگان حمل ونقل باربری جاده ای اضافه نمود: شرکت های حمل ونقل سراسری و عظیم مقیاس هوشمند باید پس از اتمام بارنامه های کاغذی مصرف نشده خود، نسبت به صدور الکترونیکی بارنامه های مربوطه بر اساس ضوابط ابلاغیه این سازمان اقدام نمایند و تصویری از داده های بارنامه های یاد شده را به نحو مقتضی در اختیار راننده وسیله نقلیه حامل کالا قرار دهند.

وی ادامه داد: با توجه به الزامات تخصیص سوخت بر اساس پیمایش و آماده شدن بسترهای لازم برای صدور الکترونیکی بارنامه بابت وانت بارها نیز از اول مرداد 99 رانندگان وانت بارها هم مطابق دستورالعمل ابلاغی سازمان متبوع، نسبت به اخذ بارنامه الکترونیکی اقدام می نمایند.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان اعلام کرد: سالانه حدود یک میلیون و 400 هزار برگ بارنامه توسط 190 شرکت و موسسه حمل ونقل کالای حوزه شمال استان صادر می گردد که با الکترونیکی شدن بارنامه علاوه بر صرفه جویی ریالی، گردش کار دریافت و حمل ونقل کالا با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود: صدور اسناد حمل الکترونیکی کالا و حذف فیزیکی بارنامه، آغازی بر تحول فرآیندهای مدیریت حمل ونقل کالاست که برای دستیابی به حمل ونقل دیجیتال انجام می گردد مضاف بر این که موفقیت این طرح، همراهی تمامی دست اندرکاران بخش حمل ونقل جاده ای ازجمله رانندگان، شرکت های حمل ونقل و تشکل های صنفی ذی ربط را می طلبد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حذف بارنامه کاغذی از حمل ونقل جاده ای کرمان از 20 تیر 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف بارنامه کاغذی از حمل ونقل جاده ای کرمان از 20 تیر 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید