خالکوبی باعث آلرژی می شود

به گزارش وبلاگ ساختمان، خالکوبی شبیه زخم است و به همین دلیل اگر به طور مناسب حفاظت وتمیز و نشود ممکن است به راحتی آلوده و عفونی شود.عفونت های باکتریایی بسیار شایع هستند و در صورت غفلت و بی توجهی، جدی و خطرناک شده و حتی ممکن است چرکی شود و آب، صابون و حتی نور خورشید ممکن است برای آن خطرناک باشد.

خالکوبی باعث آلرژی می شود

خالکوبی باعث آلرژی می شود

خالکوبی می تواند منجر به بروز واکنش های آلرژیک و حتی در برخی موارد زخم های دایمی شود.

خالکوبی شبیه زخم است و به همین دلیل اگر به طور مناسب حفاظت وتمیز و نشود ممکن است به راحتی آلوده و عفونی شود.عفونت های باکتریایی بسیار شایع هستند و در صورت غفلت و بی توجهی، جدی و خطرناک شده و حتی ممکن است چرکی شود و آب، صابون و حتی نور خورشید ممکن است برای آن خطرناک باشد.

پزشکان هشدار دادند که این خطر به میزان یی جدی است که می تواند به بروز عفونت هایی چون ایدز و سل منجر شود.

آنها همچنین در مورد رنگ ها، مواد شیمیایی و تجهیزاتی که برای خالکوبی کردن استفاده می شوند، هشدار دادند.آنها می گویند؛ اگر جنس رنگ های استفاده شده برای خالکوبی مناسب نباشد، مشکل ساز می شود.بیشتر این رنگها حاوی نمک آهن هستند.برای تولید رنگهای متنوع از سولفات مس هم در آنها استفاده می شود.اگر جنس رنگ ها خوب نباشد بدن نسبت به این نمکها واکنش آلرژیک نشان خواهد داد.

به گفته ی متخصصین پوست، علاوه بر اینها افرادی که پوست های حساس دارند در صورت خالکوبی ممکن است مبتلا به عارضه یی موسوم به دانه های خارج بدنیشوند.این عارضه منجر به تشکیل برآمدگی و برجستگی در اطراف دانه های رنگی خالکوبی می شود که برداشتن چنین برجستگی هایی فقط با عمل جراحی امکان پذیراست.

همچنین گروهی دیگ از پژوهشگران با ارایه ی نتایج مطالعات تازه خود هشدار دادند خالکوبی می تواند باعث بروز اختلالات شخصیتی شود.

این تحقیق در مجله ی شخصیت و بهداشت روانی منتشر شده که روی گروهی از بیماران روانپریش بستری شده که مرتکب جرم و خلاف شده بودند، انجام گرفته است.

نتایج مطالعات روی 36 بیمار مرد نشان داد خالکوبی باعث بروزنوعی اختلال روانی موسوم به اختلال شخصیت ضد اجتماعیمی شود.

شایع ترین ویژگی های این اختلال روانی فقدان احساس همدردی و ندامت، پایین بودن تحمل در برابر اضطراب و نگرانی و بی محتوایی و تهی بودن است.

تحقیقات نشان داده است در مردانی که خالکوبی داشتند، نرخ ابتلا به این اختلال 73 درصد اما در مردان بدون خالکوبی این رقم 29 درصد بوده است.

همچنین مردانی که دچار این مشکل روانی بودند، تمایل بیشتری داشتند که خالکوبی های بزرگتر در نقاطی از بدن داشته باشند که در معرض دید است.

در مرحله ی بعدی مطالعات، این پژوهشگران درصدد هستند دریابند که آیا نوجوانانی که خالکوبی انجام می دهند گرایش بیشتری برای بروز چنین رفتارهای ضد اجتماعی و در نهایت ابتلا به این اختلال روانی دارند؟

برای پاسخ به این سؤال در حال حاضر تحقیقات آکادمیک بیشتری در دست انجام است.

منبع:هفت روز زندگی شماره 94.

منبع: راسخون

به "خالکوبی باعث آلرژی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالکوبی باعث آلرژی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید