خواص میوه خامه برای بدن

به گزارش وبلاگ ساختمان، میوه خامه یکی از میوه های منحصر به فرد است که باعث افزایش ایمنی بدن و تقویت سلامت چشم و قلب می گردد.

خواص میوه خامه برای بدن

به گزارش وبلاگ ساختمان از وبلاگ ساختمان، چیریمویا (Chirimoya) به میوه خامه مشهور است. این میوه در ارتفاعات آند رشد می نماید و یکی از میوه های منحصر به فرد است که سرشار از فیبر، ویتامین و مواد معدنی بوده و می تواند باعث افزایش ایمنی، مبارزه با عفونت ها و تقویت سلامت چشم و قلب گردد.

فواید میوه خامه:

1- حاوی درصد بالایی آنتی اکسیدان است که با رادیکال های آزاد در بدن مقابله می نماید. مقادیر بالای رادیکال های آزاد می تواند باعث استرس اکسیداتیو مرتبط با بیماری های مزمن، از جمله سرطان و بیماری های قلبی گردد.

آنتی اکسیدان های کاروتنوئید موجود در میوه خامه (چیریمویا) می تواند به طور ویژه قوی باشند. تحقیقات نشان می دهد که غذا های غنی از کاروتنوئید می توانند باعث سلامت چشم شوند و خطر بیماری قلبی و انواع خاصی از سرطان را کاهش دهند.

2- میوه خامه می تواند روحیه شما را تقویت کند، زیرا ویتامین ب 6 نقش مهمی در تشکیل انتقال دهنده های عصبی، از جمله سروتونین و دوپامین دارد که به تنظیم خلق و خوی شما یاری می نماید. سطح ناکافی این ویتامین ممکن است در اختلالات خلقی نقش داشته باشد.

3- این میوه برای سلامتی چشم نیز مفید است، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان کاروتنوئید لوتئین است که یکی از اصلی ترین آنتی اکسیدان های چشم به شمار می رود و به وسیله مبارزه با رادیکال های آزاد، سلامت بینایی را حفظ می نماید.

4- میوه خامه از بالارفتن فشار خون نیز جلوگیری می نماید، زیرا غنی از مواد مغذی مانند پتاسیم و منیزیم است که به تنظیم فشار خون یاری می نمایند. یک فنجان (160 گرم) میوه خامه حاوی 10 ٪ RDI پتاسیم و بیش از 6 ٪ RDI منیزیم است.

پتاسیم و منیزیم، هر دو گشادی رگ های خونی را تقویت می نمایند که این امر به نوبه خود به کاهش فشار خون یاری می نماید. فشار خون بالا می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را افزایش دهد.

5- میوه خامه همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین است که باعث سلامت سیستم گوارش می گردد و از آن در برابر بیماری ها، عفونت ها و زخم ها محافظت می نماید.

6- بعضی از ترکیبات موجود در میوه خامه در مبارزه با سرطان یاری می نمایند و فلاونوئید های موجود در این میوه شامل کاتچین، اپی کاتچین و اپی گالوکاتچین هستند. ثابت شده است که بعضی از این فلاونوئید ها رشد سلول های سرطانی را متوقف می نمایند.

7- میوه خامه با التهاب مبارزه می نماید، التهاب مزمن با بسیاری از بیماری های خطرناک، از جمله بیماری های قلبی و سرطان مرتبط است. این میوه بسیاری از ترکیبات ضد التهابی، از جمله اسید کورینوئیک را تامین می نماید.

8- میوه خامه همچنین می تواند مانند سایر میوه های گرمسیری ایمنی شما را تقویت کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "خواص میوه خامه برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص میوه خامه برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید