واقعیات پرواز با هواپیما ، 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد

به گزارش وبلاگ ساختمان، پرواز می تواند یک تجربه اعصاب خردکن باشد، چون انسان ها برای پرواز طراحی نشده اند. بااین حال، هر روز میلیون ها نفر در سراسر دنیا خود را در بالای سطح زمین در یک قوطی حلبی می بینند که در هوا پرتاب می گردد. آیا تابه حال فکر نموده اید که بدن ما چگونه با آن سازگار می گردد؟ در این مقاله 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد را بخوانید تا متوجه شوید. برای شرکت در تورهای اروپا می توانید با آژانس خبرنگاران تماس بگیرید.

واقعیات پرواز با هواپیما ، 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد

1.شما از اکسیژن محروم هستید

یکی از مهم ترین 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد، کمبود اکسیژن است. به طور دقیق 75٪ کاهش اکسیژن می تواند باعث هیپوکسی گردد. سطوح پایین اکسیژن به خستگی شما یاری می نماید. ازآنجایی که کابین هواپیما برای شبیه سازی ارتفاع 6000 تا 8000 فوتی تحت فشار است، خون شما اکسیژن کمتری را در این ارتفاعات جذب می نماید. کمبود اکسیژن می تواند باعث سرگیجه، خواب آلودگی و عدم تیزبینی ذهنی گردد.

از بایدها و نبایدهای پرواز با هواپیما اطلاع دارید؟

2.شما به وسیله میکروب ها احاطه شده اید

احتمال سرماخوردگی در هنگام پرواز بیش از 100 برابر بیشتر است. بنابراین استفاده از ضدعفونی کننده دست، ماسک صورت و رعایت نکات بهداشتی تاحدامکان لازم است. با طولانی تر شدن پروازها، میکروب های روی پوست شما می توانند رشدکنند و ممکن است کمی بدبو گردد. اگر باکتری ها یا قارچ هایی را که متعلق به خودتان نیستند بردارید، ممکن است منجر به خارش و برآمدگی گردد. دوش گرفتن بعد از پرواز برترین کار است. اگر علاقمند آشنایی با انواع هواپیما هستید، حتما این مقاله را بخوانید.

3.چشایی شما تغییر می نماید

هوای خشک و بازیافتی که در اطراف کابین هواپیما در حال گردش است، می تواند مخاط بینی را واقعا خشک کند و باعث گردد که شما توانایی خود را در طعم کامل غذا به درستی از دست بدهید. به همین علت است که غذای هواپیما گاهی طعم بسیار بد و ناخوشایندی دارد. طبق مطالعه ای که به وسیله خطوط هوایی لوفت هانزا اجرا شده است، ارتفاعات بالا می تواند باعث گردد که درک چشایی شما حدود 30 درصد کاهش یابد.

4.خون در پاهای شما جمع می گردد

ورم پاها یکی دیگر از 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد، است. عدم حرکت منجر به تجمع مایعات در اطراف بدن شما می گردد و خطر ترومبوز ورید عمقی را افزایش می دهد. فعال نگه داشتن بدن شما حیاتی می باشد. تمرینات روی صندلی و پیاده روی مکرر در راهرو (هواپیما) کاملا لازم است.

5.دچار کم آبی می شوید

توالت در هواپیما می تواند ناخوشایند باشد، به خصوص زمانی که در صندلی راهرو هستید و باید از روی گروهی از افراد خوابیده بالا بروید. اما تا زمانی که بخواهید کم آبی شدید بدن خود را به همراه داشته باشید، بدون شک همراه با سردرد و سرگیجه، باید از برخوردهای ناخوشایند توالت استقبال کنید.

با یک پرواز 3 ساعته که تا 1.5 لیتر آب از بدن شما از دست می رود، نوشیدن آب کاملا کلیدی است و منظور ما مقادیر زیادی از آن می باشد. هیدراتاسیون فقط محدود به آب آشامیدنی نیست، شما می توانید با پرهیز از کافئین، نوشیدن اندازه زیادی آب و ریختن قطره چشم، بدن خود را هیدراته نگه دارید. کم آبی بدن به علت فشار کابین در ارتفاع بالا می تواند فشارخون شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث تشدید بیماری قلبی گردد. این به ویژه اگر نارسایی قلبی یا آریتمی دارید، مشکل ساز است.

جمع بندی

در این مقاله به 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد اشاره نموده ایم. اگرچه سفر هوایی به طورکلی بی خطر است، اما می توانید عوارض جانبی نه چندان خوشایندی را در ارتفاع 35000 فوتی تجربه کنید. تا آنجا که می توان گفت خدمه پرواز و پروازهای مکرر مستعد ابتلا به بسیاری از مسائل سلامتی، سرطان و بیماری های قلبی عروقی، ازدست دادن بینایی و شنوایی، اختلالات روانی و زوال شناختی هستند.

منبع: ژیوار

به "واقعیات پرواز با هواپیما ، 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیات پرواز با هواپیما ، 5 اتفاق عجیب که هنگام پرواز برای بدن می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید