دستورالعمل نوبت کاری شب مادران شاغل باردار و دارای فرزند شیرخوار

به گزارش وبلاگ ساختمان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ دستورالعمل نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار و مادران دارای فرزند شیرخوار و پدران اطلاع داد.

دستورالعمل نوبت کاری شب مادران شاغل باردار و دارای فرزند شیرخوار

به گزارش ایلنا، بهروز رحیمی گفت: در مورد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و براساس مصوبه معاون امور مجلس ریاست جمهوری، نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار و بعلاوه مادران دارای فرزند شیرخوار تا دو سال و پدران تا یک ماهگی نوزاد، در مشاغل و فعالیت هایی که نیازمند نوبت کاری شب می باشد، اختیاری است.

وی در ادامه اضافه کرد: درصورت انجام نوبت کاری، استفاده از مرخصی شیردهی در شیفت شب دو ساعت و در شیفت های مضاعف به ازای هر شیفت کاری یک ساعت است.

لازم به ذکر است طبق ماده 17 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت درخصوص نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار و بعلاوه مادران دارای فرزند شیرخوار تا دو سال و پدران تا یک ماهگی نوزاد، در مشاغل و فعالیت هایی که نیازمند نوبت کاری شب می باشند، اختیاری است.

بعلاوه طبق ماده 29 این قانون مادران پس از آغاز بکار مجدد می توانند در صورت تمایل تا 12 ماهگی کودک از برنامه شیفت کاری شب معاف شوند و در صورت انجام نوبت کاری، استفاده از مرخصی شیردهی در شیفت شب دو ساعت و در شیفت های مضاعف به ازاء هر شیفت کاری یک ساعت است.

منبع: فرارو

به "دستورالعمل نوبت کاری شب مادران شاغل باردار و دارای فرزند شیرخوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل نوبت کاری شب مادران شاغل باردار و دارای فرزند شیرخوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید