کدام خوراکی ها درد زانو را زیاد می نمایند؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت که ترشی هایی مانند ماست و دوغ ترش درد زانو را افزایش می دهد، اما خوراکی هایی مانند توت، زنجبیل، آووکادو، سویا، کلم برگ ضددرد های طبیعی هستند.

کدام خوراکی ها درد زانو را زیاد می نمایند؟

دکتر علی پناهی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه ترشی هایی مانند ماست و دوغ ترش درد زانو را افزایش می دهد؛ ادامه داد: اما خوراکی هایی مانند توت، زنجبیل، آووکادو، سویا، کلم برگ، و ویتامین c اثر کاهنده درد در این افراد دارند یعنی ضددرد های طبیعی هستند.

متخصص طب فیزیکی در ادامه به افراد توصیه کرد: اگر مشکل عضلانی اسکلتی دارند توجه به آن را به تاخیر نیندازند، زیرا گاه با ورزش درمانی، گرما درمانی، لیزر و مگنت تراپی مشکل رفع می گردد، اما اگر بی توجهی نموده و آسیب رباط و منیسک پیدا نمایند، مراحل درمان سخت تر می گردد.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که درد زانو دارند، به ورزش های تقویت نماینده عضلات بپردازند، گفت: به این ترتیب که بنشینند و پا ها را دراز نمایند و صاف نمایند. توپ خیلی کوچک را زیر زانو قرار دهند یا یک دستمال کوچک را تا نمایند و زیر زانو بگذارند. زانو را به سطح زمین فشار دهند و 10 ثانیه زانو را سفت نمایند و بعد از 10 ثانیه به زانو استراحت بدهند. 10 بار این کار را انجام دهند.

پناهی در ادامه توضیح داد: اگر یک مفصل آسیب دیده، هر دو زانو را ورزش بدهند. این ورزش را روزی 3 بار، صبح و ظهر و شب تکرار نمایند. برترین کار برای افراد مبتلا به آرتروز، آب درمانی است.

وی تاکید نمود: این افراد بهتر است به استخر بروند و شنا نمایند. بجز کرال پشت همه انواع شنا برایشان خوب است و اگر هم نمی توانند شنا نمایند، در آب با قدم های بلند راه بروند.

این متخصص توانبخشی در پاسخ به این پرسش که منظور از درمان مرحله به مرحله آرتروز چیست؟، گفت: منظور اصلاح حرکات است. یعنی طرز نشستن و راه رفتن را اصلاح نمایند. اگر زانو آسیب دیده، اول باید استراحت نمایند، بعد روی مفصل کیسه یخ قرار دهند.

وی در انتها اعلام نمود: در مرحله حاد که مفصل ورم می نماید، قرار دادن یخ و بی حرکت کردن باعث بهبود می گردد. بعد باید به محل مفصل فشار آوریم و فشار می تواند با دست باشد. بعلاوه به بیمار مبتلا به آرتروز باید آموزش سبک زندگی داد.

منبع:بهداشت نیوز

منبع: فرارو

به "کدام خوراکی ها درد زانو را زیاد می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خوراکی ها درد زانو را زیاد می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید