دمای یخچال سامسونگ را روی چه میزانی قرار دهیم؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، مدتی بود که موادغذایی به جامانده در یخچال ما به سرعت خراب می شد. همینطور لذت خوردن یک بستنی خوشمزه را فقط در اولین روز تجربه می کردیم و به محض قرار دادن آن در فریزر و استفاده مجدد از آن، دیگر آن تازگی و طعم خوب را حس نمی کردیم. این اتفاق ما را بابت سلامت یخچال مان نگران نموده بود. اما بعد از پرس و جو از اطرافیان و جستجو در اینترنت متوجه شدیم که این مسائل فقط به خاطر دمای یخچال و فریزر ما رخ می دهد. در اصل تنظیمات دمای یخچال و فریزر ما روی اندازه مناسبی قرار نداشت. خوشبختانه حل این مشکل، بدون توجه به مدل یخچال، کار دشواری نبود و توانستیم با تنظیم آن روی دمای مناسب و استفاده از دماسنج مشکل خود را حل کنیم. در این مطلب مواردی را که در این زمینه به ما یاری کرد با شما به اشتراک می گذاریم.

دمای یخچال سامسونگ را روی چه میزانی قرار دهیم؟

تنظیم دمای یخچال روی مقدار توصیه شده به وسیله متخصصان

طبق گفته متخصصان، مواد غذایی باید در دمای کمتر از 4 درجه سانتی گراد و مواد غذایی منجمد در دمای کمتر از 18- درجه سانتی گراد نگهداری شوند. با قرار دادن دمای یخچال و فریزر سامسونگ خود در این بازه از تازه و سالم ماندن مواد غذایی خود مطمئن شوید. با جستجوی مدل یخچال خود در اینترنت و یا مطالعه بروشور یخچال خود می توانید مقدار دمای مناسب برای آن مدل خاص را پیدا کنید.

بهتر است این تنظیمات را در تابستان مقداری کمتر نموده و در زمستان بیشتر کنید.

چک کردن دما با استفاده از دماسنج

از آنجایی که نمایشگر یخچال میانگین دمای محیط کل محفظه یخچال یا فریزر را نشان می دهد، آنالیز دما با استفاده از دماسنج ممکن است سخت باشد. علاوه بر این همواره دمای قسمت پشت و پایین یخچال سردتر از سایر نقاط آن است زیرا هنگام باز کردن در یخچال، دمای محیط روی دمای قسمت جلویی آن تأثیر می گذارد.

برای دقیق تر شدن نتیجه این کار خوب است که مراحل زیر را به درستی طی کنید:

  1. دماسنج را داخل یک لیوان آب قرار دهید و آن را در قسمت وسط محفظه یخچال قرار دهید. برای آنالیز دمای فریزر، بهتر است برای جلوگیری از شکستن ظرف آب در اثر یخ زدگی، این کار را انجام ندهید. برای این کار دماسنج را بین تعدادی از بسته های غذایی منجمد قرار دهید و آن را در فریزر بگذارید.
  2. بهتر است تا 8 ساعت در یخچال را باز نکنید تا به نتیجه درست تری برسید.
  3. بعد از 8 ساعت دماسنج را آنالیز کنید و اگر دمای آن در یخچال بیشتر از 40 درجه فارنهایت و در فریزر بالای صفر درجه فارنهایت بود، تنظیمات دمای یخچال خود را آنالیز و آن را کم تر کنید.
  4. 28 ساعت بعد دوباره دماسنج را آنالیز کنید و اگر هنوز هم مقدار آن درست نبود در پی تعمیر یخچال خود و عیب یابی قسمت خنک کننده آن باشید.

برترین دما برای بستنی

دمای نگهداری بستنی در فریزر شما به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اگر دوست دارید بستنی سفت تری داشته باشید باید فریزر را روی دمای خنک تری تنظیم کنید. اما اگر می خواهید آن را کمی نرم تر میل کنید، از صفر درجه فارنهایت پایین تر نروید. برای تازه و خامه ای نگه داشتن بستنی خوب است همواره دو مورد زیر را رعایت کنید:

  • بستنی را در قسمتی از فریزر قرار دهید که با هربار باز و بسته شدن در فریزر هوای گرم محیط به آن برخورد نکند. هربار که بستنی آب گردد و دوباره یخ بزند مقداری از بافت خامه ای خود را از دست می دهد.
  • قبل از قرار دادن بستنی در فریزر، روی آن را با سلفون بپوشانید طوریکه هیچ روزنه ای روی آن باقی نماند. این کار علاوه بر حفظ دمای مناسب بستنی، از عوض شدن طعم آن هم جلوگیری می نماید.

تنظیم دما در یخچال های هوشمند

در یخچال های هوشمندی مثل سری Family Hub سامسونگ، می توانید از برنامه SmartThings برای تنظیم دما بهره ببرید. با استفاده از فناوری SmartThings چندین دستگاه را سریع و آسان به همدیگر متصل و از راه دور آن ها را کنترل کنید. برای مثال می توانید دمای یخچال و فریزر خود را در هر کجایی که هستید با چند کلیک ساده روی گوشی همراه خود تغییر دهید و در هر زمانی از شرایط دستگاه خود اطلاع داشته باشید. در مدل های قدیمی تر می توانید به جای آن از برنامه مدیریت یخچال بهره ببرید.

تنظیم دما در مدل های دارای دکمه های یخچال و فریزر

در این مدل ها با چندبار فشار دادن دکمه های روی یخچال سامسونگ می توانید به دمای مناسب برسید. با هربار فشردن این دکمه ها دما یک درجه کم می گردد. اگر یخچال سامسونگ شما از فناوری Power Cool پشتیبانی می نماید، بهتر است آن را در تنظیمات یخچال خود روشن و فعال کنید. با فعال سازی این گزینه هوای سرد به داخل یخچال دمیده می گردد تا دمای یخچال به طور موقت به یک درجه سانتی گراد کاهش یابد و فرایند خنک سازی یخچال شما با سرعت بیشتری انجام گردد. با خنک شدن فوری یخچال سامسونگ در این روش، غذا برای مدت طولانی تری تازه می ماند و نوشیدنی ها برای نوشیدن به سرعت خنک می شوند.

تنظیم دما در مدل های دارای دکمه های جهت دار

در مدل های دارای دکمه های جهت دار، یک صفحه نمایش یا همان کنترل پنل روی در یخچال قرار گرفته است که در زیر آن سه دکمه به طور افقی کنار هم چیده شده اند. این دکمه ها به ترتیب نشان دهنده جهت راست، دکمه O و جهت چپ هستند. با فشردن دکمه های چپ و راست می توانید بین منو های مختلف، که نام آن منو روی صفحه نمایش به شما نشان داده می گردد، جابجا شوید. بعد از آن در هر منویی که احتیاج به آنالیز بیشتر داشتید روی دکمه O ضربه بزنید تا وارد قسمت های مختلف مربوط به آن بخش شوید. برای تنظیمات دما در این مدل ها ابتدا باید روی دکمه های چپ و راست ضربه بزنید تا منوی یخچال، فریزر یا FlexZone را پیدا کنید. FlexZone یک کشوی تمام عرض است که در برخی از مدل ها روی یخچال سامسونگ قرار گرفته است. دمای این قسمت به طور مجزا تنظیم می گردد و هیچ ارتباطی با دمای یخچال یا فریزر ندارد. از این قسمت می توان برای نگهداری نوشیدنی ها، سینی های بزرگ مهمانی، پیتزاها و موارد دیگر استفاده کرد. سپس روی دکمه O ضربه بزنید تا وارد آن منو شوید. حالا با ضربه زدن روی دکمه های چپ و راست دمای مورد نظر خود را انتخاب کنید و دوباره روی دکمه O ضربه بزنید تا این تنظیمات ذخیره شوند. بعلاوه در محصولات سامسونگ می توانید از عملکرد Power Cool برای یخچال و Power Freezer برای فریزر بهره ببرید تا فرآیند خنک سازی محفظه ها سریع تر اتفاق بیفتد.

تغییر نوع محفظه ها در مدل های فریزر بالا و فریزر عمودی

در این مدل ها از یخچال های سامسونگ می توانید محفظه فریزر را به محفظه یخچال تبدیل کنید و یا هر یک از محفظه ها را به کلی خاموش کنید. برای تغییر تنظیمات محفظه، دکمه تبدیل فریزر یا دکمه روشن/خاموش یخچال را به مدت 3 ثانیه لمس نموده و نگه دارید تا به تنظیمات بعدی بروید.

ما با آنالیز موارد بالا توانستیم به راحتی مشکل خراب شدن مواد غذایی و از بین رفتن طعم بستنی را در یخچال سامسونگ خود رفع کنیم. امیدواریم این موارد برای حل مسائل شما هم مفید باشد.

منبع: فوت و فن

به "دمای یخچال سامسونگ را روی چه میزانی قرار دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمای یخچال سامسونگ را روی چه میزانی قرار دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید