زیباترین کاکتوس های آپارتمانی غول پیکر

به گزارش وبلاگ ساختمان، ارتباط انسان ها با گل و گیاه تنها به احتیاج های خوراکی محدود نمی گردد؛ گیاهان از گذشته تا کنون عضو جدا نشدنی از دکوراسیون خانه ها بوده اند و علاوه بر زیبایی به تصفیه هوا و از بین بردن سموم و آلودگی های هوای خانه یاری می نمایند. در میان انواع گیاهان آپارتمانی کاکتوس ها به علت جان سخت بودن و شرایط نگهداری آسان در دسته گیاهان پرطرفدار قرار می گیرند.

زیباترین کاکتوس های آپارتمانی غول پیکر

به گزارش راهنماتو، استفاده از یک کاکتوس بلند در فضای نشیمن جلوه زیبایی به فضای خانه می بخشد؛ جالب است بدانید بعضی از کاکتوس ها تا سن 150 سالگی هم به بلوغ نمی رسند و با نگهداری یک کاکتوس نابالغ ممکن است تا آخر عمرمان هم بالغ شدن آن را نبینیم! اگر در پی اضافه کردن یک کاکتوس بزرگ به مجموعه گیاهان آپارتمانی خود هستید، باید یک گیاه بالغ بخرید. در ادامه با معرفی زیباترین کاکتوس های آپارتمانی بلند با راهنماتو همراه باشید.

1- کاکتوس میرتلو پایه آبی

کاکتوس میرتلو پایه آبی یکی از گیاهان زینتی است که با نام شمع آبی، کاکتوس زغال اخته و پایه مرمری نیز شناخته می گردد. این گیاه بدنه ای سبز رنگ دارد که با افزایش سن به خاکستری مایل به آبی تبدیل می گردد. در فصل بهار گل های زیبایی با عمر کم به رنگ سفید مایل به سبز بر روی این کاکتوس می رویند. کاکتوس میرتلو پایه آبی گیاهی بسیار گوشتی و آبدار است و بین 7 تا 10 سانتی متر قطر دارد. گونه بالغ این گیاه در طبیعت می تواند حتی تا ارتفاع 4.5 متری رشد کند.

2- کاکتوس ساگوارو

گیاه کاکتوس ساگوارو گونه ای از کاکتوس ها است که می تواند به میزان یک درخت بزرگ گردد. این گیاه عمر نسبتا طولانی دارد و حدود 75 سال عمر می نماید، البته بعضی از نمونه های آن حتی ممکن است تا 150 سال نیز عمر نمایند. کاکتوس ساگوارو یکی از معروف ترین کاکتوس های موجود در دنیا است و مقاومت زیادی در برابر تنش های محیطی مانند سرما و گرما دارد از این رو در هر فصلی قابل کاشت است. رشد این گیاه بسیار آهسته است و در طبیعت می تواند بین 12 تا 18 متر رشد کند. برای داشتن یک کاکتوس ساگوارو قد بلند، باید گونه بالغ آن را بخرید.

3- کاکتوس پاخی سرئوس مارگیناتوس

کاکتوس پاخی سرئوس مارگیناتوس یا کاکتوس پایه چرمی نوعی کاکتوس ستونی و بلند و با ابهت بدون شاخه از پایه می باشد که می تواند در طبیعت تا ارتفاع 15 متر و در گلخانه تا ارتفاع 4 متر رشد کند. ساقه های این گیاه به رنگ سبز تیره هستند و بین 5 تا 20 سانتی متر ضخامت دارند. پاجوش های این گیاه به طور مستقل از ریشه بوجود می آیند. کاکتوس پایه چرمی به صورت خوشه ای رشد می نماید و در سطح خود، حاشیه های سفید رنگ زیبایی ایجاد می نماید.

4- اچینو کاکتوس گروزونی

اچینو گروزونی یا کاکتوس طلایی یکی از محبوب ترین و گران قیمت ترین کاکتوس ها در دنیا است که به علت شکل خاص و تیغ هایی که دارد به عنوان یکی از پرطرفدارترین کاکتوس های آپارتمانی شناخته می گردد. این گیاه خار های تیز و برنده به رنگ طلایی و سفید دارد و در طبیعت می تواند تا ارتفاع 1.5 متر نیز رشد کند. این کاکتوس در سال 2008 به عنوان کاکتوس سال انتخاب شد، علت این انتخاب تنها زیبایی این گیاه نبود، بلکه به نگهداری آسان و مقاومت بالای آن نیز مربوط می شد.

5- کاکتوس افوربیا اینگنس

کاکتوس افوربیا اینگنس گیاهی کم توقع با برگ های گوشتی دائمی است که در محیط خانه بین 15 تا 90 سانتی متر و در طبیعت تا حدود 12 متر می تواند رشد کند. این گیاه یک گونه گل دار است که گل های زرد رنگ مایل به سبز آن در فصل پاییز و تمام زمستان شکوفا می شوند. این گیاه نسبت به گرما حساس نیست و مانند سایر ساکولنت ها می تواند در دوره های طولانی خشکسالی زنده بماند.

6- کاکتوس گلابی خاردار

کاکتوس گلابی خاردار یا اپونتیا یکی از معروف ترین گیاهان خاردار در دنیا است که با نام هایی، چون انجیر هلندی، گلابی خاردار، زبان مادر شوهر، انجیر تیغی و کاکتوس راکتی نیز شناخته می گردد. این گیاه پد های صاف و بیضی شکل و میوه های خوشمزه ای دارد و یکی از معدود نژاد های مقاوم در برابر سرما است. طعم میوه های این گیاه بسیار شیرین است و اغلب به عنوان گیاهان کوچک 7 تا 15 سانتی متری فروخته می گردد. اما در طبیعت می تواند تا 4.5 متر نیز رشد کند.

7- کاکتوس ستونی آبی

کاکتوس ستونی آبی یا کاکتوس مشعل آبی گونه ای از کاکتوس های گلدار و یکی از برترین گیاهان زینتی در سراسر دنیا است که در هر مکانی که زیستگاه طبیعی آن را تقلید کند، می تواند رشد کند. این گیاه در برابر خشکی مقاوم است و به حداقل مراقبت احتیاج دارد. این کاکتوس به رنگ زیبای فیروزه ای، آبی آسمانی و آبی- سبز رشد می نماید و زمانی که به ارتفاع حدوداً یک متر رسید در تابستان شکوفه می دهد.

8- کاکتوس خرطومی

کاکتوس خرطومی که با نام کاردون غول پیکر و فیل کاکتوس نیز شناخته می گردد، بلندترین کاکتوس در دنیا است که می تواند تا بیش از 19 متر قد و حدود 1 متر قطر داشته باشد. این گیاه به علت ظاهر منحصر به فرد و سهولت در نگهداری به عنوان یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی نیز شناخته می گردد. این کاکتوس رشد کندی دارد و برای رشد به شرایط بیابانی احتیاج دارد. کاکتوس خرطومی به نور زیاد و آب کم برای رشد احتیاج دارد.

منبع: فرارو

به "زیباترین کاکتوس های آپارتمانی غول پیکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین کاکتوس های آپارتمانی غول پیکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید