عقب نشینی ترامپ از موضع خود در قبال انفجار بیروت

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس جمهوری آمریکا از موضع روز گذشته خود که گفته بود حادثه انفجاری بیروت یک حمله وحشتناک بوده است، عقب نشینی کرد.

عقب نشینی ترامپ از موضع خود در قبال انفجار بیروت

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در نشست خبری مربوط به شیوع کرونا در آمریکا در پاسخ به این سوال که مارک اسپر وزیر دفاع گفت بر اساس آنچه شنیده است حادثه لبنان یک اتفاق بود و با گفته های وی موافقت نداشت، اضافه کرد: من هر دوی آنها را شنیدم، هم شنیدم که یک حادثه و هم شنیدم انفجار بوده است.

وی ادامه داد: آن حتما باید نوعی انفجار باشد. چه اینکه بمب تنظیم شده بوده چه اینکه در نهایت به یک بمب تبدیل شده باشد. آن می توانست یک حادثه بوده باشد و می توانست چیزهایی دیگر باشد اما عمیقا ناراحت نماینده بود و من از آن شادمان نیستم.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت بر اساس نظرات ژنرال های ارشد ارتش آمریکا، حادثه انفجار در بندر بیروت یک انفجار ناشی از بمب است.

در حالیکه مقامات نظامی آمریکا و همچنین مایک پمپئو وزیر خارجه وی در اظهاراتی جداگانه نتوانستند اظهار نظری داشته باشند و مواضع خود را به ارزیابی و تحقیق دولت لبنان در این رابطه منوط کردند.

البته آمریکایی ها در رخدادهای مختلف خاورمیانه نشان داده اند بدون اینکه منتظر ارزیابی باشند، بر اساس سیاست های خود موضع گیری می نمایند به ویژه اگر بتوانند ایران یا جبهه مقاومت را به آن مرتبط سازند.

حال تعیین نیست موضع گیری ترامپ در قبال انفجار بیروت که گفته می گردد در اثر سرایت آتش به انبار 2 هزار و 700 تنی نیترات آمونیوم ایجاد شده است، چه هدفی دارد و چرا در مراحل نخستین از یک حمله وحشتناک یاد نموده است.

در انفجار مهیب عصر سه شنبه در بیروت بیش از 100 نفر کشته و نزدیک به پنج هزار نفر مجروح شده اند.

دولت لبنان پس از این حادثه، عزای عمومی خاطرنشان کرد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "عقب نشینی ترامپ از موضع خود در قبال انفجار بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی ترامپ از موضع خود در قبال انفجار بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید