سناتور آمریکایی خواستار کاهش تحریم ها علیه ایران شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، یک نماینده مجلس سنای آمریکا در یادداشتی در بلومبرگ خواستار کاهش موقت تحریم ها علیه ایران شده است.

سناتور آمریکایی خواستار کاهش تحریم ها علیه ایران شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان، دایان فاینشتاین، کننده دموکرات ایالت کالیفرنیا در یادداشتی در وبگاه شبکه خبری بلومبرگ نوشته آمریکا و ایران به یک طرح صلح در زمینه ویروس کرونا نیاز دارند.

فاینشتاین در این مطلب نوشته است: در حالی که آمریکایی ها به درستی تمرکزشان را معطوف مبارزه با ویروس کرونا در داخل آمریکا کرده اند دولت باید در خصوص تهدیدهای موجود در سراسر دنیا هم هوشیار باشد. با وجود این، رویکرد دولت دونالد ترامپ در قبال ایران فاقد راهبرد فراگیر یا سیاست های روشن است.

او در ادامه نوشته است: دولت گاهی از در تهدید و گاه از در آشتی جویی وارد می شود و موجب می شود ایران درک روشنی از اقداماتی که رئیس جمهور انجام خواهد داد نداشته باشد. این می تواند باعث ورود غیرعامدانه ما به جنگی شود، حال آنکه نه ایران و نه آمریکا نمی توانند وارد خصومت هایی شوند که ما را از مبارزه با این بیماری همه گیر دور کنند.

کننده دموکرات مجلس سنای آمریکا در بخش دیگری از این یادداشت با تشریح بخش هایی از سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران به ناکارآمدی آنها اشاره کرده و در ادامه پیشنهاداتی را برای اتخاذ سیاستی قابل قبول مطرح کرده است.

فاینشتاین پس از طرح این پرسش که آمریکا چگونه می تواند ثبات در منطقه غرب آسیا را افزایش دهد دو راه حل را در پاسخ به آن مطرح کرده است. او نوشته آمریکا و ایران باید در وهله اول با برگزاری دیدارهایی در رده های بالا موافقت کنند. وی تصریح کرده است: دیدارهای رو در رو احتمال گام های اشتباهی که ممکن است تصادفاً باعث ایجاد جنگ شوند را کاهش می دهد.

سناتور دموکرات در ادامه نوشته آمریکا باید در گام دوم موقتاً تحریم ها علیه ایران را کاهش داده و از طریق سازمان های بین المللی به ایران برای مبارزه موثر با ویروس کرونا کمک کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سناتور آمریکایی خواستار کاهش تحریم ها علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی خواستار کاهش تحریم ها علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید