لذت سفری بی نظیر به توتکابن

به گزارش وبلاگ ساختمان، یکی از شهرهای شمالی و زیبای ایران توتکابن است. با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید و برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

لذت سفری بی نظیر به توتکابن

توتکابن شهری در شهرستان رودبار در استان گیلان است. این شهر از زمانی که مرکز پرورش کرم ابریشم بوده و درخت توت به فراوانی در آنجا کشت می شد از نام درخت توت برگرفته شده است. گویش مردم توتکابن، تاتی بوده که در واقع زبان مردم رودبار است و زیرمجموعه ای از زبان های رایج در استان گیلان به شمار می رود. با وبلاگ ساختمان همراه باشید تا شهر توتکابن رودبار را بهتر بشناسید.

مکان های تماشای شهر توتکابن رودبار

روستای دیورش

این روستا با فاصله ای هفت کیلومتری از توتکابن واقع شده و به عنوان طبیعت دست نخورده و بکر در شمال ایران یاد می گردد. این روستا به واسطه سرچشمه سفید آب به دو قسمت مساوی تقسیم شده و با توجه به آثار تاریخی کشف شده در آن شاید در حدود پنج هزار سال عمر داشته باشد.

شرایط مسکونی این روستا به حالت مسکن های یک طبقه کرسی بلند است و در کمتر مواردی ممکن است خانه های دو طبقه ای را مشاهده کنید. بیشتر مصالح استفاده شده در آن ها شامل چوب و گل و سنگ با سقف شیروانی است.

غار دربند رشی

این غار، غاری باستانی بوده که در قسمت جنوبی روستای رشی واقع شده و تنها غار شناخته شده ایران است که در آن آثاری از عصر پارینه سنگی مربوط به صد و سی هزار سال قبل دیده می گردد.

غار یخی درفک

این غار در نزدیکی کوه درفک واقع شده و محلی زیبا برای کوهنوردان و طبیعت گردان به شمار می رود. برای دسترسی به این غار، با طی کردن جهت در ارتفاعات و برخورداری از هوایی مطبوع حال و هوای تازه و روحیه بخش را تجربه می کنید. اگر به جاذبه های تماشای گیلان علاقه دارید، 12 مکان تماشای لاهیجان، عروس سبز گیلان را بخوانید.

پارک جنگلی سیاه داران

این پارک جنگلی با وجود درختانی چون بلوط، توسکا، افرا و چنار چشم اندازی زیبا را ایجاد نموده است. بعلاوه در این پارک جنگلی حیواناتی چون گراز وحشی، جوجه تیغی، خرس، روباه و گرگ زیست می کنند که البته خسارت هایی را به کشاورزان و دامداران منطقه وارد می کنند.

اگر قصد سفر به این شهر زیبای واقع در شمال کشور را داشته باشید می توانید در یکی از فصل های سال شرایط سفرتان را مهیا ساخته و از هوای بکر آن بهره مند شوید.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری در این روستای عجیب همه آلزایمر دارند! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "لذت سفری بی نظیر به توتکابن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لذت سفری بی نظیر به توتکابن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید