متن بیانیه هیئت داوران جشنواره سراسری شعر مجازی طنز استان همدان

به گزارش وبلاگ ساختمان در همدان، متن بیانیه متن بیانیه هیئت داوران جشنواره سراسری شعر مجازی طنز استان همدان که توسط جواد نوری داور این جشنواره قرائت شد، با این شرح است:

متن بیانیه هیئت داوران جشنواره سراسری شعر مجازی طنز استان همدان

بیانیه هیات داوران جشنواره سراسری شعر مجازی طنز استان همدان - تیر ماه 1399

اینک که با یاری ایزد منان اولین جشنوارۀ سراسری شعر طنز مجازی با موضوع کرونا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری خانه شعر و ادب استان همدان همزمان با زاد روز هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) با هدف فراهم آوردن زمینه مناسب جهت تقویت روحیه امید و نشاط اجتماعی و استعدادیابی شاعران مستعد طنز برگزار می گردد را به فال نیک گرفته و در ارتباط با جشنواره نکاتی را به شرح زیر به استحضار می رساند:

اختتامیه هر جشنواره به منزله انتها یافتن آن جشنواره نیست بلکه طلوعی دوباره برای آغاز فرداهاست. مکانی است برای بحث و تبادل اندیشه ها ، افکار و توان مندی ها متقابل یکدیگر.

با لحاظ این مطلب هیات داوران در راستا انتخاب آثار برگزیده، اشعار ارسالی را پس از چند بار قرائت و بررسی بر مبنای مولفه جلوه های طنز موجود در اشعار که شامل بررسی جریان نقیضه پردازی، بزرگ نمایی، نقد اجتماعی، بینش اعتقادی و ارائه مضمون نو و جدید بود، امتیار دهی نمود.

برخی از آثار ارسالی فاقد صور خیال و فاکتورهای بالا بود و برخی از آثار دارای امتیازات بالایی در بروز و ظهور احوال و اندیشه شاعران بود .

هیات داوران از همه شاعران طنزپرداز درخواست می نماید برای ارتقاء آثار و جلوه های هنری - موضوعی شعر طنز تلاش و اهتمام لازم را مبذول نموده و به مطالعه و آموزش مشغول تا شعر و کلام آن ها مانا گردد.

در انتها هیات داوران ضمن تشکر از همه طنزپردازانی که با ارسال آثارشان در روشن نگه داشتن ادبیات این مرز و بوم سهم سترگی دارند با مطالعه و ارزیابی دقیق آثار 8 اثر را حائز امتیاز لازم و برگزیده جشنواره دانست .

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "متن بیانیه هیئت داوران جشنواره سراسری شعر مجازی طنز استان همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن بیانیه هیئت داوران جشنواره سراسری شعر مجازی طنز استان همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید