محصول اسطوخودوس از مزرعه گیاهان دارویی دانشگاه آزاد سقز برداشت شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس دانشگاه آزاد سقز گفت: نخستین محصول اسطوخودوس از مزرعه گیاهان دارویی این واحد دانشگاهی برداشت شد.

محصول اسطوخودوس از مزرعه گیاهان دارویی دانشگاه آزاد سقز برداشت شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ساختمان، محمد وارعی رئیس دانشگاه آزاد سقز گفت: نخستین محصول اسطوخودوس از مزرعه گیاهان دارویی این دانشگاه آزاد برداشت شد.

وارعی اضافه کرد: این واحد دانشگاهی با هدف توسعه دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم با ماهیتی کارآفرین و مهارت محور و فرصت ساز، اقدام به ایجاد مرکز رشد واحد های فناور، کارگاه ها و آزمایشگاه های مدرن و مجهز و مزرعه گیاهان دارویی نموده است.

رئیس دانشگاه آزاد سقز اظهار کرد: در این راستا گیاه اسطوخودوس در یک طرح واحد به صورت ارگانیک کاشته شده و در کنار گیاهان دارویی دیگر مانند آویشن و... یکی از محصولات مزرعه گیاهان دارویی و معطر دانشگاه آزاد سقز است.

کاشت نشاء اسطوخودوس در سال 1399 به وسیله دانشجویان گروه آموزشی گیاهان دارویی و معطر واحد دانشگاهی سقز در زمینی به مساحت 2 هزار و 800 متر مربع صورت گرفت و در نخستین چین برداشت این محصول حدود 30 کیلوگرم به وسیله دانشجویان این رشته چیده شده و برداشت تمام محصول دو هفته ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محصول اسطوخودوس از مزرعه گیاهان دارویی دانشگاه آزاد سقز برداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصول اسطوخودوس از مزرعه گیاهان دارویی دانشگاه آزاد سقز برداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید