محموله تازه نفتکش ایران به ونزوئلا رسید

به گزارش وبلاگ ساختمان، یک نفت کش بزرگ ایرانی حامل 2 میلیون بشکه میعانات گازی در این هفته تخلیه محموله خود در بندر اصلی شرکت نفت دولتی ونزوئلا را شروع نموده است.

محموله تازه نفتکش ایران به ونزوئلا رسید

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شرکت نفت ونزوئلا و شرکت ملی نفت ایران در نیمه دوم سال گذشته میلادی یک معامله پایاپای برای مبادله میعانات گازی ایران با نفت خام سنگین ونزوئلا شروع کردند. این قرارداد نقشی حیاتی در ادامه فراوری نفت ونزوئلا دارد، چون این کشور به رقیق کننده هایی مانند میعانات گازی برای انتقال و صادرات نفت خود احتیاج دارد.

این دو شرکت نفتی که هر دو تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، در سال گذشته میلادی 4.82 میلیون بشکه میعانات گازی را در ازای 5.55 میلیون بشکه نفت خام سنگین مبادله کردند که بیشتر به وسیله نفت کش هایی با پرچم ایران منتقل شده است. میعانات گازی یک نوع بسیار سبک از نفت است.

ایران و ونزوئلا بعلاوه طبق قراردادی که در 2020 بسته شده، بنزین ایران را در ازای سوخت هواپیمای ونزوئلا مبادله کردند که به برطرف کمبود بنزین در این کشور آمریکای جنوبی یاری نموده است.

یک نفت کش بسیار بزرگ با پرچم ایران با نام استرلا تحت مالکیت شرکت ملی نفت کش ایران در روز آدینه به آب های ونزوئلا رسیده است.

این نفت کش در روز دوشنبه با یاری یدک کش ها به بندر خوزه ونزوئلا وارد شد.

تحویل این میعانات گازی باید طبق قرارداد در ماه دسامبر به ونزوئلا می رسید، اما کمبود منابع ذخیره سازی نفت و مسائل به وجودآمده در بندر خوزه باعث تاخیر در دریافت آن ها شد.

کمبود ظرفیت ذخیره سازی در خشکی باعث شده شرکت نفت ونزوئلا از سال گذشته میلادی نفت خود را بر روی دریا ذخیره و اخیرا صادرات نفت خام فوق سنگین و واردات میعانات گازی از آسیا را شروع کند.

منبع: فرارو

به "محموله تازه نفتکش ایران به ونزوئلا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محموله تازه نفتکش ایران به ونزوئلا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید