مسئولین انتخاباتی: نتیجه بازشماری آرا به نفع ترامپ نیست

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از رویترز، اصرار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به نگه داشتن سکان کاخ سفید تا این لحظه راه به جایی نبرده است به ویژه آنکه مسئولین انتخاباتی ایالت کلیدی جورجیا ساعاتی پیش اعلام کردند که بازشماری آرا رو به اتمام است و بعید به نظر می رسد شاهد تغییری در نتیجه به نفع ترامپ باشیم.

مسئولین انتخاباتی: نتیجه بازشماری آرا به نفع ترامپ نیست

نتایج بازشماری آرای جورجیا -ایالتی که در آن جو بایدن دموکرات با اختلاف 14 هزار رأی از ترامپ پیش است- روز پنجشنبه اعلام می گردد.

همزمان، مسئولین انتخاباتی ویسکانسین- دیگر ایالت کلیدی که ترامپ صحت شمارش آرا را در آن زیر سوال برده است- می گویند بازشماری، نتایج را به نفع او تغییر نخواهد داد.

در این میان، ترامپ که این روزها ترجیح می دهد از انظار عمومی دور باشد؛ خشم خود را با انتشار پیغام های پی در پی در توئیتر خالی می نماید.

پیشتر برد رافنسپرگر وزیر داخلی ایالت جورجیا گفته بود اظهارات ترامپ مسئول شکست انتخاباتی اش است.

به گفته او، 24 هزار نفر از هواداران ترامپ از حضور در انتخابات پستی امتناع کردند زیرا رئیس جمهور به آن ها گفته بود این روش ایمن نیست.

رافنسپرگر افزود: اما این افراد به صورت حضوری هم رأی ندادند. او می توانست دستکم 10 هزار رأی [بیشتر] داشته باشد. او در واقع پایگاه رأی خود را سرکوب کرد و تحت فشار قرار داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مسئولین انتخاباتی: نتیجه بازشماری آرا به نفع ترامپ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولین انتخاباتی: نتیجه بازشماری آرا به نفع ترامپ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید