کنایه ظریف به کسانی که چهار سال مقابل قلدری ترامپ سر خم کردند

به گزارش وبلاگ ساختمان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنایه ای توویتری در اشاره به واکنش های مقامات غربی به خشونت های انتخاباتی اخیر در آمریکا، از استانداردهای دوگانه آن ها انتقاد و به دوراندیشی دعوتشان کرد.

کنایه ظریف به کسانی که چهار سال مقابل قلدری ترامپ سر خم کردند

به گزارش وبلاگ ساختمان از فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در پیامی توییتری به واکنش مقامات آمریکایی و کشورهای متحد واشنگتن در ارتباط با حوادث اخیر آمریکا پرداخت و از استانداردهای دوگانه آن ها انتقاد کرد.

ظریف در این خصوص نوشت: کسانی که چهار سال در مقابل زورگویی های بی قانون ترامپ-برای حفاظت از خود به قیمت آزار مردم ما-سر فرود آوردند، حالا حمله وی به حاکمیت قانون را محکوم می کنند. اما همچنان تلاش می کنند از تروریسم اقتصادی او به عنوان اهرم فشار علیه ایران استفاده کنند. اگر نمی توانید با شجاعت رفتار کنید، به خاطر خودتان هم شده دوراندیش باشید.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر روز پنجشنبه هم در واکنش به اتفاقات اخیر در آمریکا در توئیتی نوشت: رئیس جمهوری یاغی که علیه مردم خود کینه جویی می کند، در طول چهار سال گذشته، به مراتب علیه مردم ما و دیگران اقدامات بدتری را انجام داده است. مسئله نگران کننده است این است که همین فرد از مجوز بدون کنترل راه اندازی یک جنگ هسته ای برخوردار است؛ یک نگرانی امنیتی برای کل جامعه بین المللی.

جلسه شمارش آرای الکترال در صحن کنگره آمریکا چهارشنبه به آشوب کشیده شد و هواداران خشمگین دونالد ترامپ وارد ساختمان کنگره شدند.

هجوم هواداران رئیس جمهور آمریکا به کنگره که در حال تأیید نهایی پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب بود، واکنش منفی مقامات آمریکایی و دیپلمات های ارشد کشورهای مختلف جهان را به همراه داشت.

در جریان درگیری ها، پنج نفر از جمله یک مامور پلیس کنگره کشته و دستکم 13 افسر پلیس واشنگتن مجروح شدند.

منبع: جام جم آنلاین

به "کنایه ظریف به کسانی که چهار سال مقابل قلدری ترامپ سر خم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه ظریف به کسانی که چهار سال مقابل قلدری ترامپ سر خم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید