موافقت دولت کابل و طالبان برای ادامه آتش بس

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از بی بی سی، بعضی منابع از موافقت دولت و گروه طالبان با تمدید آتش بس خبر داده اند.

موافقت دولت کابل و طالبان برای ادامه آتش بس

در این ارتباط بی بی سی به نقل از منابعی در حکومت افغانستان و گروه طالبان اعلام نموده که آتش بس به صورت غیر رسمی تا یک هفته دیگر در این کشور ادامه خواهد داشت.

با وجود انتها مدت آتش بس سه روزه عید فطر، وزارت دفاع افغانستان اعلام نموده است که هنوز در هیچ بخشی از این کشور درگیری و عملیات بزرگی از سوی طالبان صورت نگرفته است.

در عین حال بعضی گزارش ها از درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان در بعضی از نقاط این کشور و از جمله در ولایت زابل در جنوب این کشور وجود دارد که گفته می گردد در این درگیری تلفاتی نیز به دو طرف وارد شده است.

طی روزهای اخیر درخواست های زیادی برای تمدید آتش بس از سوی جامعه جهانی، نهادهای حقوق بشری و شهفرایندان افغان مطرح شده بود.

با این حال هنوز تمدید آتش بس در افغانستان به صورت رسمی از سوی مسئولان طالبان و یا مقامات دولتی افغانستان اعلام نشده است.

طالبان در روز یکشنبه آتش بسی بیان کرد که با استقبال اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان نهاده شد. غنی هم پیشتر به نیروهای امنیتی افغان دستور کاهش خشونت داده بود. او همچنین برنامه هایی برای آزادی تا 2000 زندانی طالبان بیان کرد که بخشی از فرایند صلح بین افغان هاست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موافقت دولت کابل و طالبان برای ادامه آتش بس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت دولت کابل و طالبان برای ادامه آتش بس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید