مونوکسیدکربن 20 نفر را در اصفهان مسموم کرد

به گزارش وبلاگ ساختمان، بیست نفر در استان اصفهان بامداد روز جمعه با گاز مونوکسیدکربن ناشی از استفاده از ذغال برای گرمایش و خروج لوله بخاری از محل اصلی، مسموم شدند.

مونوکسیدکربن 20 نفر را در اصفهان مسموم کرد

به گزارش گروه حوادث وبلاگ ساختمان، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 45 دقیقه بامداد امروز حادثه ویژه مسمومیت 16 نفر از اعضای یک خانواده که در دورهمی خانوادگی در جاده اصفهان - نایین روستای سیدآباد به روشن کردن ذغال برای گرم کردن محیط در بسته اقدام کرده بودند به اتاق فرمان اورژانس 115 اعلام شد.

غفور راستین اضافه کرد: 2 واحد امدادی و یک اتوبوس آمبولانس از اورژانس پیش بیمارستانی و یک واحد امدادی از هلال احمر به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: در این حادثه 16 نفر شامل هفت زن، سه مرد، سه دختر بچه و سه پسر بچه مسموم شدند اما هیچ کدام برای اعزام به بیمارستان رضایت ندادند و درمان در محل برای همه مسموم شدگان انجام شد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان درباره حادثه مسمومیت با co ناشی از خروج لوله بخاری از جای خود در خیابان امام خمینی(ره) خیابان بهارستان غربی در 54 دقیقه بامداد جمعه اظهارداشت: در این حادثه چهار نفر شامل سه زن و یک پسربچه مسموم و توسط یک واحد امدادی به بیمارستان فیض اصفهان منتقل شدند.

براساس آمار مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان از ابتدای سال جاری تا به امروز 215 مورد مسمومیت با گاز CO در استان به سامانه 115 اورژانس گزارش و امدادخواهی شد که از این تعداد 114 مورد به اعزام به بیمارستان و 91 مورد به درمان سرپایی در محل انجامید.

10 نفر نیز در این مدت براثر مونوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مونوکسیدکربن 20 نفر را در اصفهان مسموم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونوکسیدکربن 20 نفر را در اصفهان مسموم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید