نقشه سناتور حزب دموکرات برای غول های فناوری آمریکا چیست؟ ، الیزابت وارن مدیران ارشد سیلیکون ولی را به چالش کشید

به گزارش وبلاگ ساختمان، الیزابت وارن سناتور حزب دموکرات و از نامزدهای احتمالی دموکرات ها برای مقام ریست جمهوری ایالات متحده در مورد نقشه ای سخنرانی نموده که به نظر می رسد فشاری سنگین بر غولهای فناوری وارد می نماید.

نقشه سناتور حزب دموکرات برای غول های فناوری آمریکا چیست؟ ، الیزابت وارن مدیران ارشد سیلیکون ولی را به چالش کشید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طرح الیزابت وارن تنظیم غول های فناوری، مانند فیس بوک را مجبور به شکستن بخش های مختلفش می نماید. برای مثال فیسبوک باید اینستاگرام، واتس اپ و بعضی پلتفرم های مهم خود را به بخش های مجزا تقسیم کند.

سناتور دموکرات ها از ماساچوست؛ الیزابت وارن، خاطرنشان کرد که یک طرح تازه برای مقررات حاکم بر غول های فناوری دارد. این طرح افزون بر فیس بوک بر شرکت های چند وجهی سرشناس دیگری مثل آمازون و گوگل نیز تاثیر گذار خواهد بود.

بر اساس این طرح، بعضی از زیرمجموعه های غول های فناوری عملا مستقل شده و از بین می روند برای مثال غول خرده فروشی آمازون در بخش های خوراکی و تحویل مواد غذایی با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

سناتور وارن پیشنهاد خود را در یک ایمیل خاطرنشان کرد و نوشت: زمان آن است که آمازون، گوگل و فیس بوک را تقسیم کنیم. بزرگترین شرکت های فناوری در آمریکا، کنترل زیادی روی زندگی های دیجیتال ما دارند.

بر اساس پیشنهاد او، بعضی از دستاوردهای این شرکت های فناوری در سال های اخیر از بین می رود. این امر شامل ثروت 19 میلیارد دلاری فیس بوک در واتس اپ می گردد و البته کسب و کارها و بخش تبلیغاتی گوگل را فلج می نماید. آمازون نیز در بخش های مواد غذایی، کیف و کفش و البسه با مشکلاتی رو به رو می گردد.

بر اساس این پیشنهاد نهادهای دوگانه مثل بازار مبادلات آمازون و شرکت های فناوری اشتراک یا انتقال داده های کاربران نیز محدود می شوند. افزون بر این ها سناتور وارن پیشنهاد تصویب قانونی را داده است که بر اساس آن شرکت های فناوری بزرگ با عایدی سالانه جهانی بیش از 25 میلیارد دلار باید تحت یک برنامه ریزی تجاری تعیین فعالیت نمایند.

سناتور وارن نوشت: قوانین مذکور به این علت هستند که شرکت های فناوری با قدرت بی نظیر رقبای بالقوه را خریده اند، برای مثال فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام را در اختیار دارد و بازارهایی شخصی برای خود ایجاد نموده در نتیجه فرصت دیگران را مسدود نموده است.

البته فشار دولت فدرال برای تنظیم فعالیت های شرکت های بزرگ فناوری مانند فیس بوک، آمازون و گوگل تازه نیست اما این نخستین بار است که چنین طرحی به طور واضح مطرح می گردد.

منبع: انتخاب

به "نقشه سناتور حزب دموکرات برای غول های فناوری آمریکا چیست؟ ، الیزابت وارن مدیران ارشد سیلیکون ولی را به چالش کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه سناتور حزب دموکرات برای غول های فناوری آمریکا چیست؟ ، الیزابت وارن مدیران ارشد سیلیکون ولی را به چالش کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید