هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده است، راستا طولانی تری در پیش داریم

به گزارش وبلاگ ساختمان، معاون سیاسی وزیر امورخارجه گفت: نشانه هایی بروز کرده که آمریکا در حال بررسی مواضع خودش و حرکت به سمت برداشتن تحریم های کامل است.

هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده است، راستا طولانی تری در پیش داریم

به گزارش وبلاگ ساختمان، سیدعباس عراقچی در گفت وگو با شبکه خبری پرس تی وی اظهار کرد: تا وقتی آمریکا تمام تحریم های خودش را لغو نکرده و به برجام برنگشته باشد، هیچ یک از فعالیت های هسته ای ایران به ویژه در حوزه غنی سازی نه متوقف می شود و نه حتی فرایند کاهشی پیدا می کند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان این که غنی سازی 20 درصد ما اکنون با سرعتی حتی فراتر از سرعتی که مجلس شورای اسلامی در قانون خودش پیش بینی کرده بود، پیش می رود و مواد غنی شده 20 درصد در حال تولید است، افزود:این فرایند به همین منوال ادامه پیدا خواهد کرد تا زمانی که توافقی به دست بیاید و بر اساس آن آمریکا تمامی تحریم های خودش را بردارد و همانطور که بارها ذکر شده در یک مرحله همه تحریم ها باید برداشته شود.

وی با بیان این که اینکه بعضا گفته می شود این گفت وگوها با اروپاست و اروپایی ها هم از آن سو با آمریکا صحبت می کنند، صحیح نیست، گفت: ما اینجا با مجموعه کشورهای عضو فعلی برجام یعنی سه کشور اروپایی، روسیه و چین و اتحادیه اروپا که هماهنگ کننده برجام است، مذاکره می کنیم و آنها هم از سمت دیگر با آمریکایی ها به شیوه ای که خودشان می دانند، گفت وگو و نتایج را منتقل می کنند.

عراقچی با بیان این که نشانه هایی بروز کرده است که آمریکایی ها در حال بررسی مواضع خودشان و حرکت به سمت برداشتن تحریم های کامل هستند، گفت: ولی ما هنوز در موقعیتی نیستیم که قضاوت کنیم و هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده است.

وی تاکید کرد: تصور می کنم که ما راستا طولانی تری را در پیش داریم؛ اگرچه که حرکت ما حرکت رو به جلوست و فضای مذاکرات فضای سازنده ای است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده است، راستا طولانی تری در پیش داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده است، راستا طولانی تری در پیش داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید