واکنش علی نصیریان به درگذشت محمدعلی کشاورز

به گزارش وبلاگ ساختمان، با انتشار خبر درگذشت محمدعلی کشاورز اهالی هنر بار دیگر در غم فقدان یکی از پیشکسوتان این عرصه به سوگ نشستند.

واکنش علی نصیریان به درگذشت محمدعلی کشاورز

علی نصیریان پس از شنیدن خبر درگذشت محمدعلی کشاورز، در حالی که به شدت متاثر شده بود، با بغض گفت: کشاورز یک جهان خاطره تئاتری و سینمایی از خود به یادگار گذاشته است.

او در مصاحبه با خبرآنلاین با بیان این که نمی تواند سخن بگوید، گفت: یک دوست و همراه را از دست داده و به خانواده او و جامعه هنری تسلیت می گوید.

محمدعلی کشاورز هنرمند مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون امروز (یکشنبه، 25 خرداد) و در سن نودسالگی بعد از تحمل دوره ای بیماری درگذشت.

محمدعلی کشاورز یکی از چند بازیگر مطرح و نسل اول تئاتر ایران و فعال در حوزه های دیگر نمایشی از جمله سینما و تلویزیون در 26 فروردین 1309 در اصفهان به جهان آمد. این هنرمند که دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود، در سینما، تئاتر و تلویزیون بار ها در نقش ها و ژانر های گوناگون حضور داشته است.

از آثار ماندگار استاد کشاورز، به مجموعه های تلویزیونی دایی جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان (در نقش شعبان استخوانی)، سربداران (در نقش خواجه قشیری)، افسانه سلطان و شبان (در نقش خوابگزار اعظم)، پدرسالار و گرگ ها می توان اشاره کرد.

این هنرمند ایفاگر نقش های ماندگاری در تاریخ سینما بوده است که از جمله آن ها فیلم های خشت و آینه، آقای هالو، رگبار، صادق کرده، شطرنج باد، کمال الملک، مردی که موش شد، کفش های میرزا نوروز، مادر، پول خارجی، دلشدگان، روز واقعه، ناصرالدین شاه اکتورسینما، خسوف، زیردرختان زیتون، غزال بوده است.

استاد کشاورز اوایل خرداد جاری به دلیل عارضه کلیوی و بالا رفتن سطح کراتین خون در بیمارستان بستری شد و بلافاصله مراحل درمانی خود را زیر نظر تیم پزشکی آغاز کرد. پس از آن وی به دلیل عفونت ریه در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.

منبع: فرارو

به "واکنش علی نصیریان به درگذشت محمدعلی کشاورز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش علی نصیریان به درگذشت محمدعلی کشاورز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید