وزیر ارتباطات: سال 1401 قطعی اینترنت از قبل برنامه ریزی شده نداشتیم

به گزارش وبلاگ ساختمان، سیتنا نوشت: وزیر ارتباطات با تأکید بر عدم قطع برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401، از دستور خود مبنی بر تنوع مسیرهای تأمین ترافیک کشور اطلاع داد.

وزیر ارتباطات: سال 1401 قطعی اینترنت از قبل برنامه ریزی شده نداشتیم

زارع پور با تأکید بر وجود داشبوردهای پایش اینترنت، گفت: داشبوردهایی برای پایش شرایط داریم و هیچ قطعی از قبل برنامه ریزی شده ای نداشتیم که بخواهیم از قبل اطلاع رسانی کنیم و بحث فنی همواره بوده است، اما در تلاشیم این قطعی ها را به حداقل برسانیم.

وزیر ارتباطات پیرامون قطعی های اینترنت در سال 1401 که بعضاً به علت اختلال در شبکه زیرساختی کشور رخ داد و عدم اطلاع رسانی به موقع شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد این قطعی ها، گفت: داشبوردها و مانیتورهایی در اتاق بنده است که در لحظه شرایط ارتباطات را مشاهده می کنم و اگر در حد یک صدم هایی در کشور قطع باشد، در لحظه اطلاع رسانی انجام می گردد.

قطع ها به علت مسائل گرجستان

او با اشاره به اینکه هفته های گذشته تمام های ما در آذربایجان، ارمنستان و ترکیه به علت مسائلی که در گرجستان بود، قطع شد، گفت: 15 دقیقه ای قطعی داشتیم که از سمت جنوب تأمین کردیم. بیش از سه برابر مصرف فعلی کاربران، ظرفیت ایجاد کردیم، آن هم از منابع مختلف.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اهمیت تنوع مسیرهای تأمین ترافیک اینترنت به دستورات خود به شرکت زیرساخت اشاره نمود و گفت روز اول به مدیرعامل شرکت زیرساخت دستور دادم که تنوع مسیرهای تأمین ترافیک کشور را افزایش دهید و فقط به چند کشور و چند شرکت بسنده نکنید. به همکاران عرض کردم اگر از یک مقدار ای بیشتر قطعی داشتیم که مردم تحت تأثیر قرار گرفتند، حتما اطلاع رسانی کنید.

به اعتقاد زارع پور، نگرانی مردم از قطعی اینترنت به علت اخبار نادرست بعضی سایت های غیرمستند است. او با تأکید بر اینکه بعضی سایت های غیرمستند با اخبار نادرست مردم را نگران می نمایند که قطعی داشتیم، گفت: وظیفه ما تأمین ترافیک با کیفیت برای همه مردم است و آنچه که در توان داریم را انجام می دهیم.

وزیر ارتباطات بر این موضوع تأکید دارد که قطعی اینترنت در سال 1401 برنامه ریزی شده نبوده و به علت اختلالات مسیر تأمین ترافیک بوده است. اختلال و قطعی برنامه ریزی شده یا ناگهانی به هر روی، اقتصاد دیجیتال کشور را تحت تأثیر جدی قرار داد. از اتاق بازرگانی تا دیگر نهادهای بخش خصوصی چندین بار در سال 1401 نسبت به قطعی اینترنت ابراز نگرانی کردند.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "وزیر ارتباطات: سال 1401 قطعی اینترنت از قبل برنامه ریزی شده نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: سال 1401 قطعی اینترنت از قبل برنامه ریزی شده نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید