بازدید اردوغان از دبی

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز سفر خود به امارات متحده عربی پس از اتمام دیدارها در ابوظبی، وارد دبی شد.

بازدید اردوغان از دبی

به گزارش وبلاگ ساختمان، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز از سفر خود به امارات متحده عربی پس از اتمام دیدارها در ابوظبی، وارد دبی شد.

اردوغان و محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر این کشور و حاکم دبی در پاویون رهبری نمایشگاه اکسپو 2020 دبی دیدار و در جلسه بین هیئت ها شرکت کردند.

رئیس جمهوری ترکیه در دفتر یادبود نوشت: از بازدید نمایشگاه اکسپو 2020 دبی به مناسبت روز ملی ترکیه، بسیار خرسند شدم، از مهمان نوازی صمیمانه برادر گرانقدرم آل مکتوم تشکر می کنم. پیروزیت اکسپو 2020 دبی که با موضوع ارتباط فکر ها و ایجاد آینده برگزار شد را به امارات متحده عربی تبریک می گویم.

دیدار اردوغان با بازرگانان و سرمایه گذاران اماراتی در ابوظبی

رئیس جمهوری ترکیه با بازرگانان و سرمایه گذاران اماراتی در ابوظبی دیدار و بر توسعه روابط تجاری دو کشور تاکید کرد.

رجب طیب اردوغان که به منظور انجام دیدارهای رسمی در امارات متحده عربی به سر می برد در دیدار با بازرگانان و سرمایه گذاران اماراتی در ابوظبی گفت: پس از سفر محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی به ترکیه در نوامبر سال گذشته، دوره نوی در روابط دو کشور آغاز شده است.

اردوغان با تاکید بر اراده مشترک قوی برای توسعه روابط تجاری و افزایش سرمایه گذاری، گفت: در دیدارهای روز گذشته بار دیگر بر این درک متقابل تاکید و 13 توافقنامه امضا کردیم.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه امارات متحده عربی از شرکای تجاری مهم ترکیه در منطقه خلیج فارس است، گفت: حتی در دوره رکود روابط دوجانبه، روابط تجاری حجم خود را حفظ کرده و مشارکت بین بخش های خصوصی بدون وقفه ادامه یافت.

رئیس جمهوری ترکیه شرح داد: این گواه آن است که روابط دوجانبه مالی و انسانی دارای تاریخ دیرینه و زیرساخت محکمی است.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه با جمعیت 85 میلیون نفری، افزایش تولید صنعتی، ظرفیت اشتغال، زیرساخت های فیزیکی و موقعیت جغرافیایی خود کشوری مورد توجه است، گفت: رشد و شکوفایی اقتصاد ترکیه در 20 سال گذشته و عملکرد پیروز آن در دوران همه گیری به وضوح قدرت و انعطاف پذیری کشور را به نمایش گذاشت.

وی افزود: ما با ثبات سیاسی، مکانیسم های تصمیم گیری سریع و رویکرد مدیریتی مان که تولید، اشتغال و سرمایه گذاری را تشویق می کند، فرآیند همه گیری را به طور پیروز مدیریت کردیم. در سال 2020 میلادی، زمانی که اقتصاد جهانی 3.4 درصد کاهش یافت، به نرخ رشد 1.8 درصدی دست یافتیم. در همان دوره تولید صنعتی ما در G20 بالاترین اندازه را داشت.

اردوغان گفت: سال گذشته را با 33 درصد افزایش صادرات به بیش از 225 میلیارد دلار رسانده و حجم تجارت خارجی را با 500 میلیارد دلار به پایان رساندیم. امیدوارم پیروزیت خود را با ارقام رشد سال 2021 که معتقدیم به نرخ های دو رقمی می رسد، مزین کنیم.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به همکاری تجاری پیروز ترکیه و امارات گفت: اراده و تلاش دولتمردان برای رسیدن روابط ترکیه و امارات به سطحی که شایسته آن است بسیار حائز اهمیت است. وظیفه رهبران ایجاد بستری است که همکاری در تمام زمینه ها از تجارت تا صنایع دفاعی، از گردشگری تا انرژی و حمل و نقل افزایش یابد. وزارت بازرگانی، وزارت صنعت و فناوری، امور مالی سرمایه گذاری و دفاتر نوآوری های دیجیتالی ریاست جمهوری و سایر نهادها آماده هستند تا در پروژه های نو سرمایه گذاری شما، تمامی حمایت و تسهیلات لازم را ارائه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازدید اردوغان از دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید اردوغان از دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید