چه زمانی برای خشکی چشم به پزشک مراجعه کنید؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، تغییرات فصلی، مانند رطوبت کمتر داخل خانه و باد شدید، می تواند به خشکی چشم و ناراحتی منجر گردد. شما قطعا نمی توانید آب و هوا را تغییر دهید، اما درمان هایی وجود دارد که اگر در طول زمستان از آن ها بهره ببرید، علایم خارش و گاهی درد ناشی از خشکی چشم را کاهش خواهید داد.

چه زمانی برای خشکی چشم به پزشک مراجعه کنید؟

اشک مصنوعی

اشک مصنوعی روشی برای بازگرداندن رطوبت طبیعی به چشمان شماست. این قطره ها بدون نسخه در اکثرداروخانه ها در دسترس هستند. سعی کنید چندین بار در طول روز (معمولاً تا شش بار) از اشک مصنوعی بهره ببرید. برچسب قطره های چشمی را به دقت بخوانید: اگر قطره حاوی مواد نگه دارنده باشد، استفاده زیاد از آن ها ممکن است باعث تحریک چشم گردد. اگر متوجه شدید که بیش از شش بار در روز به اشک مصنوعی احتیاج دارید، باید حتما با پزشک خود درباره درمان های تجویزی برای خشکی چشم صحبت کنید.

پماد های چشمی

پماد های چشمی بدون نسخه، می توانند به درمان خشکی چشم یاری نمایند. این قطره ها غلیظ تر از قطره های چشمی هستند و معمولاً آن ها را روی خط مژه های پایینی خود به داخل چشم وارد می کنید. از آن جایی که این پماد ها غلیظ تر هستند، می توانید با مشورت پزشک از پماد های چشمی قبل از خواب بهره ببرید. این کار احتمال این که پماد های چشمی دید شما را تار نمایند، کاهش می دهد.

مرطوب نماینده های هوا یا بخور

یکی از عوامل موثر در خشکی چشم در زمستان، استفاده از بخاری در داخل خانه است. مطمئناً نباید به خاطر مبارزه با خشکی چشم منجمد شویدپس می توانید از یک دستگاه مرطوب نماینده داخلی برای بازگرداندن مقداری رطوبت به هوا بهره ببرید. رطوبت موجود در دستگاه های مرطوب نماینده به طور طبیعی کپک ها و باکتری ها را جذب می نماید و می تواند مرطوب نماینده مفید شما را به محل مناسبی برای بیماری تبدیل کند؛ بنابراین باید به طور مرتب آن ها را تمیز کنید تا این اتفاق نیفتد.

بعلاوه، مرطوب نماینده های گرم شده این ظرفیت را دارند که به بچه های کوچک آسیب بزنند و آن ها را بسوزانند؛ بنابراین مطمئن شوید که رطوبت ساز خود را در مکانی امن در خانه قرار داده اید.

کمپرس گرم

اگر چشمان شما بسیار تحریک شده و قرمز است، استفاده از کمپرس گرم می تواند به کاهش قرمزی و ناراحتی یاری کند. یک حوله را در آب گرم خیس کنید و حدود 10 دقیقه روی چشم ها بگذارید تا چشمان شما کمی تسکین یابد و استراحت کند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

با این حال، اگر از درمان ها و روش های پیشگیرانه برای درمان خشکی چشم استفاده می کنید و علایم شما بهبود نمی یابد، ممکن است لازم باشد به چشم پزشک خود مراجعه کنید. بسیاری از بیماری های زمینه ای وجود دارد که

می تواند به خشکی چشم منجر گردد که عبارتند از:

سندروم شوگرن

اختلال عملکرد غده میبومین

کمبود ویتامین A

عفونت های چشم

پزشک می تواند قطره ها یا پماد های قوی تری را برای چشم تجویز کند. معمولا خشکی چشم با درمان های خانگی رفع می گردد. با این حال، اگر خشکی چشم شما ادامه پیدا کرد، با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که بیماری زمینه ای وجود ندارید.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: فرارو

به "چه زمانی برای خشکی چشم به پزشک مراجعه کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی برای خشکی چشم به پزشک مراجعه کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید