چگونه پرواز خود را به پرواز درجه یک تبدیل کنیم(بخش اول)

به گزارش وبلاگ ساختمان، ارتقاء رایگان رده پرواز به رده ممتاز

در گذشته ای نه چندان دور ارتقاء غافلگیرانه رده بلیط هواپیما اتفاقی نادری نبود. در واقع اگر به مقدار کافی سفر هوایی داشته اید، احتمالا قبل از ورود به گیت چنین تجربه ای را نموده اید، اینکه مسئولان پرواز به طور غیر منتظره به شما بلیت طلایی بدهند.

چگونه پرواز خود را به پرواز درجه یک تبدیل کنیم(بخش اول)

به طور حتم نمی توان ارتقاء رایگان بلیط عادی به رده ممتاز را به تنها اتفاقی شانسی دانست، بلکه تدابیری وجود دارد که شانس شما را در این زمینه بالا می برد: پوشیدن لباس آراسته و مرتب، مؤدبانه صحبت کردن ،انتخاب پرواز با هواپیمایی معین، اعلام همیشگی شماره پروازتان به مسئول رزرو ، راست قامت ایستادن به هنگام ورود به گیت، واگذار کردن جایگاه خود به خانواده ای که می خواهند کنار هم بنشینند.

امروزه اگر بخواهید بلیط پرواز خود را به بلیط رده ممتاز ارتقاء دهید، بایستی 99 دلار اضافه بپردازید تا بتوانید در برترین جایگاه هواپیما، یعنی قسمت جلوی آن بنشینید آن هم فقط برای اینکه هنگام پیاده شدن، سریعتر از هواپیما خارج شوید.

اینکه دیگر مانند قبل بلیط مسافران را بصورت غیر منتظره به رده ممتاز ارتقاء نمی دهند، دلایل گوناگونی دارد: تمایل بیشتر به دریافت هزینه اضافه، کامپیوتری شدن انتساب جایگاه ها، پُر بودن پروازها، بیشتر شدن رقابت بین مسافران برای ارتقاء رایگان بلیط .

فقط به این علت که این روزها شانس کمتری برای ارتقاء رایگان رده پرواز وجود دارد به این معنی نیست که از شانس احتمالی خود نا امید شوید.

زمان سوار شدن هواپیما و هنگام گذشتن از کنار جایگاه های ویژه ردیف های جلویی، آن جایگاه های چرمی و راحت و نوشیدنی های خوش طعمی که با آن از مسافران ویژه پذیرایی می نمایند، چشمگیر و پر جاذبه است اما نشستن بر آن جایگاه ها نیازمند هزینه بیشتری است. اما در پروازهای داخلی امکانات رده ممتاز چندان بیشتر از جایگاه معمولی نیست یعنی غذا، فیلم و هد فون برای هر دو قسمت یکی است.

تفاوت مهم این است که، مسافران پرواز رده ممتاز، صف های کوتاه تری دارند؛ خیلی وقت ها انتظار کشیدن کمتر در صف، ارزش بیشتری نسبت به نشستن بر جایگاه های بزرگ چرمی دارند.

10 روش برای ارتقاء رده پرواز

در پرواز های بین المللی، قضیه کاملا فرق می نماید. رده ممتاز در پرواز بین المللی نسبت به پرواز داخلی اهمیت بیشتری پیدا می نماید البته نه فقط به علت غذاها و نوشیدنی های بهتر، بلکه به علت قابلیت تخت شدن جایگاه ها که شرایط بسیار راحت و مناسبی برای مسافر فراهم می نماید. چند سال پیش هنگام برگشتن از توکیو با پرواز رده ممتاز، آنقدر جایگاه ام راحت بودکه دلم نمی خواست از آن بلند شوم.

ارتقاء پرواز به رده ممتاز کار چندان آسانی نیست:

دیوید رووِلنویسنده کتاب The Travel Insider، می گوید: در دوران فعلی ارتقاء رایگان رده پرواز مانند سابق کار آسانی نیست. امروزه بلیط ها بنام شخص ثبت می شوند که فرایندی کاملا اتوماتیک است و از طرفی پُر بودن جایگاه ها در اغلب مواقع، این شانس را از شما برای ارتقاء رایگان رده پرواز می گیرد.

البته کم شدن شانس برای این کار فقط به خاطر اتوماتیک شدن ثبت جایگاه ها نیست، بلکه سیاست گذاری هایی پشت این قضیه وجود دارد. سیاستِ بسیاری از هواپیمایی ها بر این اساس است که هنگام ورود به گیت، رده پرواز مسافران ارتقاء پیدا نکند که ا این قانونی سفت و سخت است و جایی برای بحث نمی گذارد.

ارتقاء رده پرواز بصورت الکترونیکی و به وسیله معیار های خاصی انجام می گردد که همیشه یکسان است: فرقی نمی نماید که شما خودتان بلیط پرواز رده ممتاز خریده باشید یا به علت پروازهای متعدد با یک هواپیمایی معین، یا حتی به خاطر جایگاه ویژه اجتماعی، این شانس به شما داده گردد، این سیستم در تمام این حالات یکسان عمل می نماید.

منبع: الی گشت

به "چگونه پرواز خود را به پرواز درجه یک تبدیل کنیم(بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه پرواز خود را به پرواز درجه یک تبدیل کنیم(بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید