کاهش 70 درصدی صادرات گاز ایران به ترکیه

به گزارش وبلاگ ساختمان، شرکت بوتاش، اپراتور خطوط لوله دولتی ترکیه طی بیانیه ای در روز شنبه گفت حجم گازی که از سوی ایران به ترکیه پمپاژ می شود از اول ژانویه به خاطر مسائل فنی در شبکه ایران کاهش یافته است.

کاهش 70 درصدی صادرات گاز ایران به ترکیه

شرکت بوتاش، اپراتور خطوط لوله دولتی ترکیه مدعی شد حجم گازی که از سوی ایران به ترکیه پمپاژ می شود از اول ژانویه 70 درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا از بلومبرگ، اپراتور شبکه دولتی گاز ترکیه مدعی شد ایران صادرات گاز به این کشور را 70 درصد به خاطر مسائل فنی و در آستانه اوج تقاضا در زمستان کاهش داده است.

شرکت بوتاش، اپراتور خطوط لوله دولتی ترکیه طی بیانیه ای در روز شنبه گفت حجم گازی که از سوی ایران به ترکیه پمپاژ می شود از اول ژانویه به خاطر مسائل فنی در شبکه ایران کاهش یافته است.

مقامات ترکیه از ایران خواسته اند هرچه سریع تر این مشکل را برطرف کند. ترکیه اقدامات پیشگیرانه ای جهت جلوگیری از اختلال در مصرف گاز در سراسر کشور طی زمستان اتخاذ کرده و از ذخایر گازی برای تأمین تقاضا استفاده می کند.

ایران بعد از روسیه دومین عرضه کننده بزرگ گاز به ترکیه است و در 2021، 9.43 میلیارد مترمکعب گاز به این کشور صادر کرده است. ایران در ژانویه 2022 هم صادرات گاز به ترکیه را به حدود 2 هفته به خاطر نشتی متوقف کرده بود و ترکیه مجبور شد عرضه برق بخش صنعت خود را کاهش دهد.

منبع: عصر ایران

به "کاهش 70 درصدی صادرات گاز ایران به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 70 درصدی صادرات گاز ایران به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید