کشته و زخمی شدن حدود 3000 نیروی متحد سعودی در مأرب یمن طی ماه اکتبر

به گزارش وبلاگ ساختمان، منابع پزشکی یمن اعلام کردند که طی ماه اکتبر، نزدیک به سه هزار نیروی دولت مستعفی یمن در جبهه های مختلف مأرب کشته و زخمی شدند.

کشته و زخمی شدن حدود 3000 نیروی متحد سعودی در مأرب یمن طی ماه اکتبر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان، آمار به دست آمده از منابع پزشکی در یمن در مورد شمار کشته ها و زخمی های نیروهای عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن در جبهه های مأرب در طول ماه اکتبر گذشته، نشان می دهد که در این بازه زمانی یک ماهه، 2948 نفر کشته و زخمی شده اند.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، بر اساس این آمار، طی ماه گذشته میلادی، در جبهه های مختلف مأرب، 1323 نیروی وابسته به هادی از جمله شماری از فرماندهان برجسته او، کشته و 1615 نفر زخمی شدند که حال بعضی از زخمی ها وخیم است و بعضی نیز تنها جراحت سطحی داشته اند.

بنا بر این گزارش، 60 درصد کشته ها و زخمی ها متعلق به دو جبهه العبدیه و الجوبه است و بقیه مربوط به سایر جبهه ها است.

بنا بر این گزارش، طی ماه اکتبر گذشته، 330 سرباز هادی به وسیله عملیات تک تیراندازی، 164 نظامی به وسیله هدف قرار گرفتن خودروهای نظامی و 85 نظامی دیگر طی حملات موشکی کشته شدند. اما در مورد زخمی ها، بنا بر آمار به دست آمده از منابع پزشکی یمن، 35 نظامی به دلیل شدت جراحات وارده کشته شدند و اسامی آن ها به لیست کشته ها افزوده شد و 80 نیرو احتیاج به عمل جراحی برای قطع عضو دارند و 21 نظامی نیز برای عمل جراحی باید به خارج از کشور منتقل شوند.

طی ماه های اخیر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی شروع نموده اند.

استان مأرب به دلیل دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش مالی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید سرانجام کار دولت مستعفی به ریاست عبد ربه منصور هادی و حامی آن ائتلاف سعودی در یمن را اعلام نمود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته و زخمی شدن حدود 3000 نیروی متحد سعودی در مأرب یمن طی ماه اکتبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته و زخمی شدن حدود 3000 نیروی متحد سعودی در مأرب یمن طی ماه اکتبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید