کشتی گیری که حسن یزدانی را می ترساند

به گزارش وبلاگ ساختمان، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی روسیه در بخش زنان و مردان در حالی از20 تا 24 ژوئن (30 خرداد تا سوم تیرماه) در شهر کاسپیسک داغستان روسیه برگزار گردید که در نهایت نفرات برتر اوزان دهگانه مردان این کشور تعیین شد.

کشتی گیری که حسن یزدانی را می ترساند

زائور اوگویف در وزن 57 کیلوگرم، عباس گادجی ماگومدوف در وزن 61 کیلوگرم، شامیل ممدوف در وزن 65 کیلوگرم، اوگنی ژربایف در وزن 70 کیلوگرم، چرمن والیف در وزن 74 کیلوگرم، احمد عثمان اف در وزن 79 کیلوگرم، ارسلان باگائف در وزن 86 کیلوگرم، اسخاب سعدالله یف در وزن 92 کیلوگرم، علیخان جبرائیل اف در وزن 97 کیلوگرم و عبدالله قربانوف در وزن 125 کیلوگرم به عنوان قهرمانی رسیدند.

یکی از پدیده های این دوره از کشتی قهرمانی روسیه امان الله گاجی ماگمدوف در وزن 86 کیلوگرم بود که پیروز شد با نتیجه 13 بر سه آرتور نایفونوف را شکست دهد. نایفونوف روسی مدال برنز المپیک 2020 توکیو و مسابقات دنیای اسلو را در کارنامه دارد. نایفونوف یکی از رقیبان جدی یزدانی در مسیر فینال المپیک و مسابقات دنیای بود که برابر ژنرال هشت ستاره کشتی ایران نتوانست حرفی برای گفتن داشته باشد.

گاجی ماگمدوف هر چند که در فینال وزن 86 کیلوگرم نتوانست از سد باگائف داغستانی عبور کند، اما نشان داد یک ستاره نوظهور در کشتی روسیه است و رقابت های وزن 86 کیلوگرم در روسیه را مجذوب کننده خواهد نمود. در این وزن ارسلان باگائف و آرتور نایفونوف حضور دارند و قرار است اخمت عثمان اف نیز به این دسته بیاید.

گاجی ماگمدوف در صورت پیروزی در ملاقات های انتخابی تیم ملی کشتی روسیه می تواند به رقیبی جدی برای تیلور و یزدانی تبدیل گردد. البته روس ها در چند سال گذشته نخبگان زیادی را برای هماوردی یزدانی معرفی کردند، اما در برابر یزدانی بازنده مطلق بودند.

انور گدیوف، کوروگلیف، آرتور نایفنوف و ارسلان باگائف قهرمانان روسی بودند که برابر یزدانی بازنده بودند. البته یزدانی در فینال پیکار های دنیای سال 2015 دنیا در آمریکا در وزن 70 کیلوگرم برابر ماگومدرسول قاضی ماگومدوف شکست خورده بود.

فیلم مبارزه نیمه نهایی پیکار های کشتی آزاد قهرمانی روسیه بین گاجی ماگمدوف با آرتور نایفونوف:

منبع: فرارو

به "کشتی گیری که حسن یزدانی را می ترساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گیری که حسن یزدانی را می ترساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید