گیاهی که 3 برابر شیر کلسیم دارد

به گزارش وبلاگ ساختمان، تهران (پانا) - یک کارشناس گیاهان دارویی گفت متأسفانه گل تاج خروس مدت ها مورد بی مهری و فراموشی قرار گرفته اما باید بدانید که همین تاج خروس سه برابر شیر کلسیم دارد و از ارزش غذایی بالایی نیز برخوردار است.

گیاهی که 3 برابر شیر کلسیم دارد

به گزارش نامه نیوز، مژده زارعی کارشناس گیاهان دارویی با اشاره به این که در گذشته خیلی ها بر این باور بودند که گل تاج خروس گیاهی مضر است، البته نه تنها مضر نیست بلکه خواص زیادی برای سلامتی دارد، اظهار کرد: ارزش غذایی این گیاه به مقدار دانه های کینواست به طوری که اگر در چهارچوب تغذیه سالم قرار بگیرد به تناسب اندام نیز یاری می نماید.

وی ادامه داد: متأسفانه گل تاج خروس مدت ها مورد بی مهری و فراموشی نهاده شد اما باید بدانید که همین تاج خروس سه برابر شیر کلسیم دارد و از ارزش غذایی بالایی نیز برخوردار است، تا جایی که ناسا آن را یک غذای کم وزن و درعین حال زودهضم و مغذی برای فضانوردان معرفی نموده است.

زارعی با اشاره به این که برگ های گل تاج خروس، خوراکی و تا حدودی شبیه برگ های چغندر یا اسفناج است، مطرح کرد: از نظر ارزش غذایی گل تاج خروس حاوی ویتامین های A، C، E، B2، B3، B5، B6، اسیدفولیک، مواد معدنی و اسیدآمینه ها است، آن هم اسیدآمینه مهم و ضروری به نام لیزین که در غلاتی مانند گندم، جو دو سر و غیره نیز وجود دارد.

این کارشناس گیاهان دارویی مطرح کرد: البته خواص گل تاج خروس به همین جا ختم نمی گردد، این گیاه سرشار از کلسیم، آهن و منیزیم است، که در مقایسه با گندم به ترتیب چهار و دو برابر بوده و فزونی دیگر گل تاج خروس این است که فاقد گلوتن بوده و به همین علت برای افرادی که به این ماده حساسیت دارند مناسب است.

وی با اشاره به اینکه اندازه مناسب پروتئین و لیزین موجود در این گیاه برای سلامت موها و ناخن ها مفید است، بیان نمود: اگر از کلسترول بالای خون رنج می برید می توانید به این گیاه اعتماد کنید، چون باعث کاهش کلسترول شده و به این ترتیب خطر سکته قلبی و بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

زارعی ادامه داد: این گیاه باعث کاهش خطر پوکی استخوان و دیگر نارسایی های مربوط به کمبود کلسیم می گردد، به خاطر اینکه حاوی حدود دو تا سه برابر کلسیم بیشتر نسبت به شیر است.

این کارشناس گیاهان دارویی اضافه نمود: گل تاج خروس سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی، برای قوه بینایی مفید بوده و به راحتی هضم می گردد به خاطر اینکه حاوی اندازه قابل توجهی فیبر است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "گیاهی که 3 برابر شیر کلسیم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهی که 3 برابر شیر کلسیم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید