10 غذای ساده و سریع که می توانید با هواپز بپزید

به گزارش وبلاگ ساختمان، اگر روی این مقاله کلیک نموده و اینجا هستید، احتمالا به تازگی یک هواپز یا همان ایر فرایر (Air Fryer) خریده اید و در پی چند غذای ساده و سریع برای راه اندازی آن می گشت. بگذارید این خبر خوب را به شما بدهیم که وجود یک هواپز در آشپزخانه تان پخت غذا را چند برابر ساده تر می نماید؛ ضمن اینکه دیگر کم و بیش خبری از روغن و غذای چرب هم نیست و واقعا غذای سالم تری مصرف می کنید.

10 غذای ساده و سریع که می توانید با هواپز بپزید

هواپزها پخت و پز و کارتان در سرخ کردن بسیاری از انواع مختلف غذایی را راحت می نمایند. به جای اینکه ساعتی جلوی تابه بایستید و سیب زمینی ها را موج به موج از روغن بیرون بکشید، آن ها را درون هواپز می ریزید و پی کارتان می روید. حتی اگر مثل ما کمی بی حوصله باشید، دیگر سراغ گرداندن غذا (که راستش را بخواهید ضروری است) نمی آیید و بیست دقیقه بعد سیب زمینی های آماده خود را تحویل می گیرید و پای خوردن آن ها می نشینید.

چه به تازگی یک هواپز خریده و چه در حال تصمیم گیری برای خرید آن باشید، می توانید نگاهی به این مقاله بیاندازید تا با تعدادی از غذاهای ساده و سریع که می توان در هواپز آماده کرد آشنا شوید.

ده غذای ساده و سریع، که احتیاجی به مواد اولیه پیچیده ندارند و در سخت ترین حالت فقط باید کمی به آن ها ادویه بپاشید و در هواپز قرارشان دهید را برایتان انتخاب نموده ایم و در این مقاله به شما ارایه می دهیم. خبری از غذای پیچیده و عجیب و غریب نیست و همه چیز هم بسیار سالم و سریع آماده می شوید.

10. چیپس سیب

باورتان می شوید می توانید تعدادی سیب را خرد کنید، داخل هواپز بریزید و به سرعت چیپس های خشک شده سیب خوشمزه ای تحویل بگیرید؟ ما به شما می گوییم که کمی دارچین هم تنگ سیب ها بزنید تا اسنک مجذوب کننده تری داشته باشید اما همان هم لازم نیست. یک یا هر تعداد سیب که می خواهید بردارید، آن ها را به ورقه های متعدد برش دهید و کمی دارچین روی آن ها بپاشید. سپس سیب ها را برای مدت پانزده دقیقه با درجه 300 در ایر فرایر قرار دهید. هر پنج دقیقه یک بار اگر آن ها را برگردانید نتیجه نهایی بسیار بهتر هم می گردد.

9. لوبیا سبز یا مارچوبه

مارچوبه یا همان اسپارگوس پای ثابت سفره امریکایی هاست، اما چندان در مملکت ما و غذاهای ما پیدا نمی گردد و با اینکه می توانید آن را تهیه کنید و نتیجه خوبی هم بگیرید، اما به جای مارچوبه به شما پیشنهاد می کنیم تا تعدادی لوبیا سبز را خرد کنید، نمک و فلفل بزنید و در ایر فرایر خود بریزید. اگر می خواهید کمی لاکچری تر کار کنید و حوصله غذا پختن دارید، مارچوبه یا لوبیاسبز خود را درون یک ظرف بریزید، به مقدار کافی به آن روغن زیتون اضافه کنید، آب لیمو در آن بریزید، یک سیر در آن خرد کنید، کمی پنیر خرد شده (هر پنیری که دم دست تان پیدا می گردد) به آن اضافه کنید و نمک و فلفل را هم نباید فراموش کنید. سپس آن را هم بزنید و بعد حدودا شش هفت دقیقه در 400 درجه در ایر فرایر قرارشان دهید. مطمئن باشید که غذای مجذوب کنندهی می خورید.

8. کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی در ایر فرایر بسیار عالی از آب در می آید و از سالم ترین غذاهایی است که می توانید به سرعت برای خود درست کنید. احتمالا احتیاجی به توضیح دستور آن ندارید و به هر شکلی که دوست دارید کوکو سیب زمینی خود را تهیه کنید، اما بگذارید یه پایه برای کسانی که ممکن است احتیاج به دستور داشته باشند ارایه کنیم. سیب زمینی را پوست بکنید و رنده کنید، با توجه به مقدار سیب زمینی خود در آن یک یا چند تخم مرغ بشکنید، یک قاشق آرد، نمک، فلفل، پودر سیر و زردچوبه را هم به سیب زمینی و تخم مرغ خود اضافه کنید و کوکوی خود را ته ظرف ایر فرایر بچینید. درجه 400 و حدودا یک ربع زمان برای هر دور سینی پر شده تان کافی است.

7. ذرت

ذرت در مایکرویو هم سریع و راحت پخته می گردد، اما اگر یک بار ذرت را در ایر فرایر خود بپزید، قید دیگر سبک های پختن ذرت را می زنید. برای پختن ذرت در ایر فرایر، ابتدا هواپز خود را در بالاترین درجه ای که دارد گرم کنید. در این میان تا هواپز شما گرم می گردد، سر و ته ذرت را ببرید و کمی روی آن ها نمک بپاشید. اگر دوست داشتید می توانید فلفل و پاپریکا و پودر سیر هم به ذرت خود اضافه کنید. نهایتا ذرت ها را در ایر فرایر بگذارید و برای ده دقیقه آن ها را در درجه 400 بپزید و بعد از پنج دقیقه ابتدایی آن ها را یک دور برگردانید. نهایتا یادتان نرود تا روی ذرت کره هم بمالید!

6. چیپس سیب زمینی

درست کردن سیب زمینی سرخ نموده در هواپز سریع تر و راحت تر از چیپس سیب زمینی است و به همین علت، رتبه پایین تری به چیپس در فهرست مان اختصاص داده ایم که چیپس کردن آن موقع بیشتری ازتان خواهد گرفت. در هر حال، چیپس ها به خاطر ضخامت کمتری که دارند نتیجه متفاوتی را هم به شما خواهند داد. تعدادی سیب زمینی را پوست بکنید، آن ها را در اسلایس های باریک، خیلی باریک، ببرید. سپس سیب زمینی ها را در آب و یخ قرار دهید و بگذارید تا نیم ساعت در آب و یخ بماند. سیب زمینی ها را از آب در بیاورید و آن ها را خشک کنید. آبکش هم کافی است، اما اگر آب آن ها را روی یک دستمال یا حوله ای بگیرید عالی می گردد. روی سیب زمینی ها نمک بپاشید و آن ها را در سبد هواپز خود قرار دهید. سیب زمینی ها را در درجه 300 برای حدود ده دقیقه بپزید و پس از پنج دقیقه اول سبد هواپز خود را یک بار هم بزنید تا چیپس ها از همه طرف درست شوند. سیب زمینی ها را در بیاورید و سس را نباید فراموش کنید.

5. میگو سوخاری

یک بسته میگوی آماده و پاک شده و یک هواپز، قرار است غذای بسیار خوبی تحویل تان بدهد. پیش از اینکه سراغ میگوها برویم، ظرفی بیاورید تا مواد سوخاری را آماده کنیم. مقداری که می خواهید آرد، نمک و فلفل و جعفری خرد شده را در ظرفی بریزید و نگه دارید. در یک ظرف دیگر، تخم مرغ، شیر و سس فلفل را هم بزنید. در یک ظرف دیگر که عمق زیادی ندارد، پودر سوخاری یا نان خشک پودر شده بریزید. حالا میگوها را بیرون بکشید. آن ها را ابتدا در آرد بغلتانید، سپس آن ها را در ظرف تخم مرغ بکنید و نهایتا هم در ظرف پودر سوخاری. کمی روی میگوها بزنید تا مواد به آن ها بچسبد. نهایتا میگوها را در سینی هواپز خود قرار دهید و در هر طرف برای حدود پنج دقیقه و در درجه 400 آن ها را بپزید. میگو سوخاری شما آماده ست!

4. بال سوخاری

درست کردن بال سوخاری درست و درمان هنری ظریف است که همه از پس آن برنمی آیند، اما ما می خواهیم راز سسی که قرار است بال ها را در آن قرار دهید برایتان فاش کنیم. فعلا بال ها را کنار بگذارید و یک ظرف بیاورید تا مهم ترین مرحله را توضیح دهیم. در این ظرف پودر سیر، نمک و فلفل، فلفل قرمز، سس خردل، پودر کاری و کمی هم جوش شیرین بریزید. حالا بال ها را در این ظرف بریزید و هم بزنید تا به مواد به خوردشان برود. بال ها را در ظرف هواپز خود بچینید و آن ها را برای پانزده دقیقه در درجه 300 درجه بپزید. حالا آن ها را بگردانید و برای 20 دقیقه دیگر در درجه 400 درجه دوباره در هواپز قرار دهید تا آب مرغی در آن ها باقی نمانده باشد و بال ها طلایی شوند. بال ها را با سس مورد علاقه تان سرو کنید.

3. نان سیر

درست کردن نان سیر با هواپز حسابی راحت است و با یک نان باگت و پنیر و ادویه، کارتان راه می افتد. نان باگت را در مقدار ای که می خواهید یا بهتر است بگوییم در مقدار هایی که در هواپز شما جا می گردد اسلایس کنید. حالا موادی که ضروری است روی نان ها قرار دهیم را در ظرف دیگری آماده می کنیم. کره نرم شده، پنیر پارمزان را داخل آن رنده کنید، بیشتر از چیزی که فکر می کنید لازم دارید سیر خرد کنید و در ظرف بریزید و نهایتا جعفری خرد شده را هم به مواد اضافه کنید. در همین حین که این مواد را روی نان ورقه شده خود قرار می دهید، هواپز خود را در درجه 400 گرم کنید. سپس نان ها را در سینی هواپز خود بگذارید و برای حدود سه چهار دقیقه آن ها را بپزید.

2. جوجه کباب

درست کردن جوجه کباب در ایر فرایر بارها از به سیخ کشیدن آن ها و روی منقل گرفتنشان راحت تر است؛ مخصوصا که معمولا قرار نیست تجهیزات این کار را در خانه داشته باشید. اینکه چگونه جوجه های خود را شب در پیاز می خوابانید پای خودتان، اما این مرحله را نباید فراموش کنید. البته می توانید فیله سینه آماده هم تهیه کنید، روی آن کمی روغن بمالید، سپس به آن ها نمک و فلفل و پاپریکا و پودر سریع بزنید و باز هم نتیجه شگفت انگیزی بگیرید. برای درست کردن کباب، حتما در ابتدا هواپز خود را در بالاترین درجه اش گرم کنید. سپس جوجه ها در سینی هواپز بچینید و در همین درجه برای یک ربع آن ها را بپزید. برای جوجه احتیاج دارید تا آن ها برگردانید و نهایتا هم حتما داخلشان چنگالی بزنید تا مطمئن شوید درست شده اند.

1. سیب زمینی سرخ نموده

احتمالا سریع ترین غذایی که می توانید در ایر فرایر خود درست کنید سیب زمینی سرخ نموده است. سیب زمینی ها را بشورید، خرد کنید، در یک ظرف به آن نمک بزنید و در هواپز خود قرارشان دهید و تمام. اما برای اینکه نتیجه کمی مجذوب کننده تر گردد، کاری که بالاتر برای چیپس گفتیم را برای خلال های سیب زمینی هم تکرار می کنیم. یعنی پس از خرد کردن سیب زمینی ها، آن ها را به مدت نیم ساعت در آب و یخ قرار می دهیم. سپس سیب زمینی ها را خشک می کنیم، در یک ظرف می ریزیم و یکی دو قاشق روغن در آن می ریزیم. نمک، فلفل، پودر سیر و پاپریکا به سیب زمینی ها اضافه می کنیم و آن ها را هم می زنیم. پیش از اینکه بخواهیم سیب زمینی ها را در ایر فرایر قرار دهیم، هواپز خود را در بالاترین درجه اش گرم می کنیم. سپس سیب زمینی ها را در همین درجه برای ده دوازده دقیقه می پزیم و در این میان هم هر چند دقیقه یک بار سیب زمینی ها را هم می زنیم تا از همه سمت پخته شوند. نهایتا با هر سسی که دوست داریم سیب زمینی ها را سرو می کنیم.

عکس ها از Tasteofhome

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 غذای ساده و سریع که می توانید با هواپز بپزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 غذای ساده و سریع که می توانید با هواپز بپزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید