آئین نامه جدید پذیرش مسافر ایرلاین ها ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ابلاغیه پیشین مبنی بر لزوم پذیرش مسافر داخل هواپیما با ظرفیت حداکثر 60 درصد ملغی شده و افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین با شروط جدید اعلام شد.

آئین نامه جدید پذیرش مسافر ایرلاین ها ابلاغ شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری وبلاگ ساختمان از وزارت راه و شهرسازی، در نشست کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل ونقل و مراکز تجمع مسافران ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور شهرام آدم نژاد معاون حمل ونقل و جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران و معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام گرفت، تصمیمات جدید در خصوص پذیرش مسافر در ناوگان هوایی کشور ابلاغ شد.

بر این اساس و با توجه به توضیحات ارائه شده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص قابلیت های سیستم تهویه هواپیما و همچنین عدم توصیه مراجع بین المللی هوانوردی به فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما، به منظور انجام سفر های هوایی بهداشتی با رویکرد هماهنگی با رفتار های جامعه هوانوردی بین الملل و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی به بخش بهداشت تصمیمات جدید گرفته شد.

به این ترتیب مقرر شد ابلاغیه پیشین مبنی بر لزوم پذیرش مسافر داخل هواپیما با ظرفیت حداکثر 60 درصد ملغی شده و افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین با شروط جدید اعلام شده بلامانع باشد.

این شروط شامل روشن بودن مداوم APU هواپیما روی زمین برای تهویه هوا، خالی ماندن دو ردیف آخر صندلی هواپیما در صورت نیاز مسافر به قرنطینه، نمونه برداری دوره ای از هوای داخل کابین توسط نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فرآیند اعزام و پذیرش مسافر از مبدأ تا مقصد می شود.

در این ابلاغ به سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، بر همکاری های همه جانبه با وزارت بهداشت و همچنین نظارت کامل بر حسن اجرای شیوه نامه های بهداشتی جدید توسط شرکت های هواپیمایی و دیگر فعالان این بخش تأکید و مقرر شد برخورد های مقتضی با متخلفین انجام پذیرد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "آئین نامه جدید پذیرش مسافر ایرلاین ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئین نامه جدید پذیرش مسافر ایرلاین ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید