آمریکا: ادعای ایران در زمینه هشدار به زیردریایی ما نادرست است، هر جا قوانین بین الملل اجازه دهد، حرکت می کنیم

به گزارش وبلاگ ساختمان، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا امروز پنجشنبه در حساب توئیتر خود با اتخاذ یک موضع تکراری مدعی شد که ادعای ایران در زمینه هشدار به زیردریایی آمریکایی نادرست است.

آمریکا: ادعای ایران در زمینه هشدار به زیردریایی ما نادرست است، هر جا قوانین بین الملل اجازه دهد، حرکت می کنیم

پس از آنکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از شناسایی و هشدار به یک زیردریایی هسته ای آمریکا در تنگه هرمز اطلاع داد، ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش ایرنا، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا امروز پنجشنبه در حساب توئیتر خود با اتخاذ یک موضع تکراری مدعی شد که ادعای ایران در زمینه هشدار به زیردریایی آمریکایی نادرست است.

در این بیانیه آمده است که زیردریایی آمریکا اخیرا از تنگه هرمز عبور ننموده است درحالیکه امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص هشدار و شناسایی زیردریایی آمریکایی گفت: این زیردریایی در سکوت کامل و در زیر آب در حال نزدیک شدن به تنگه هرمز بود که به وسیله زیردریایی تمام ایرانی و بومی فاتح رصد و شناسایی شد.

ناوگان پنجم آمریکا بعلاوه مدعی است که این اقدام ایران نشان دهنده اطلاعات نادرست ایران است که منطقه را بی ثبات می نماید و این ناوگان از نیروی دریایی آمریکا هر جا قوانین بین الملل اجازه دهد، حرکت می نماید.

امیر دریادار ایرانی با ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص هشدار و شناسایی زیر دریایی آمریکایی شرح داد: زیردریایی فاتح، این زیردریایی آمریکایی را با مانورهای ایذایی مجبور کرد تا به سطح آب بیاید و مسیر تنگه هرمز را در سطح آب عبور کند.

وی اضافه نمود: این زیردریایی آمریکایی تا حدودی به آب های سرزمینی ایران نزدیک شده بود، از این رو هشدارهای لازم به زیردریایی داده شد و همراه یک اسکورت، مسیر خود را تغییر داد و مسیر خود را ادامه دادند.

امیر دریادار ایرانی ادامه داد: زیردریایی آمریکایی با تمام تجهیزات به روزی که داشت تمام سعی و کوشش خود را نموده بود تا بدون صدا و اثر از تنگه هرمز عبور کند، که در این شرایط، با گشت زنی زیردریایی فاتح، این زیردریایی آمریکایی شناسایی و رصد شد. آمریکایی ها باید شرح دهند که چرا در یک آبراهه مهم دریایی نقض قوانین کردند و هشدار اخیر نیروی دریایی ایران به آمریکا این است که باید از این پس به تمام قوانین بین المللی پایبند باشند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید نمود: زیردریایی آمریکایی که در حال گذر از تنگه هرمز بود، یک زیردریایی به روز هسته ای به نام فلوریدا بود.

منبع: عصر ایران

به "آمریکا: ادعای ایران در زمینه هشدار به زیردریایی ما نادرست است، هر جا قوانین بین الملل اجازه دهد، حرکت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: ادعای ایران در زمینه هشدار به زیردریایی ما نادرست است، هر جا قوانین بین الملل اجازه دهد، حرکت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید