اتصال خودروها به اینترنت از طریق فناوری تلماتیک

به گزارش وبلاگ ساختمان، فناوری ارتباطات در دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند کار می کند تا راحتی بیشتری را به ما ارائه دهد، ما را با دوستان و خانواده در ارتباط نگه می دارد و منبع بی پایانی سرگرمی را فراهم می کند.

اتصال خودروها به اینترنت از طریق فناوری تلماتیک

این فناوری را می توان برای حمل و نقل نیز به کار برد. مانند یک گوشی هوشمند، یک وسیله نقلیه مجهز به فناوری ارتباطی است که آن را به اینترنت متصل می کند و مسافران را قادر می سازد تا از طریق نمایشگرهای خودرو که اطلاعات کلیدی از جمله مسیرها، اطلاعات رانندگی، رستوران های اطراف و اخبار را نشان می دهند، کارهای بیشتری را انجام دهند.

فناوری که خودروها را به اینترنت متصل می کند به عنوان تله ماتیک شناخته می شود.

مجموعه ای از ارتباطات و انفورماتیک، تلماتیک به استفاده از دستگاه های مجهز به ارتباطات داخلی برای ذخیره، ارسال و دریافت اطلاعات اشاره دارد. یک خودرو داده ها را از منابع مختلف، از جمله شبکه های تلفن همراه، سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS)، خدمات مبتنی بر مکان (LBS) و سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) جمع آوری می کند، که سپس از طریق تله ماتیک تجزیه و تحلیل می شود تا تمام اطلاعات موجود را در اختیار راننده قرار دهد.

بنابراین، چرا تلماتیک اینقدر مهم است؟

فناوری اصلی برای خودروهای خودران

خودروهای خودران باید بتوانند بدون دخالت انسان کار کنند. با پیش بینی تحلیلگرانی که پیش بینی می کنند وسایل نقلیه خودران تا 40 ترابایت داده در هر ساعت تولید کنند، ارتباط تقریباً آنی برای خودروهای خودران در جهانیی که ایمنی را بالاتر از همه چیز قرار می دهد ضروری است.

خودروهای خودران باید بتوانند انواع اطلاعات را با استفاده از چندین دوربین نصب شده در داخل هواپیما، از جمله داده های مربوط به ترافیک محلی، علائم راهنمایی و رانندگی، سایر وسایل نقلیه و شرایط داخل کابین تشخیص دهند. سپس اطلاعات به ابر منتقل می شود، جایی که برای دستیابی به رانندگی کاملاً اتوماتیک، فرآیندی که به لطف تله ماتیک سریع تر و دقیق تر است، تجزیه و تحلیل می شود.

به روزرسانی آنی برای اتومبیل ها

Over-the-air (OTA) به طور اتوماتیک نرم افزار خودرو را از طریق ارتباطات بی سیم به روزرسانی می کند و نیاز به بازدید از مرکز خدمات برای تعمیر یا تعویض را کاهش می دهد. بنابراین، به این معنی است که خدمات جدیدی که در هنگام خرید در دسترس نبودند، می توانند بعداً اضافه شوند.

با توجه به اینکه ماشین مدرن دائماً در حال تکامل است، ارتباط با سرورهای حاوی اطلاعات ارتقاء باید یکپارچه باشد تا خودروها بتوانند به محض در دسترس شدن به روزرسانی ها و منوها را به طور اتوماتیک بررسی و اعمال کنند. Telematics این ارتباط سریع و دقیق را بدون خطا تضمین می کند.

از طریق اینترنت وصل شوید

با دسترسی بیشتر دستگاه های امروزی به اینترنت، ما قبلاً تجربه کرده ایم که چگونه اتصال به اینترنت از بسکمک جهات راحتی را افزایش می دهد. در واقع، ما تا حدی به ارتباطات اعتماد کرده ایم که تقریباً نمی توانیم بدون آن زندگی کنیم.

همین امر در مورد صنعت خودروسازی نیز صدق می کند، به همین دلیل است که خودروهای دارای وایفای در حال افزایش هستند. از دریافت راهنمایی های ترافیکی و درخواست کمک در مواقع اضطراری گرفته تا ردیابی مکان وسایل نقلیه دزدیده شده و ارسال فیلم های با وضوح بالا، تله ماتیک ویژگی های مختلفی را در کنار هم قرار می دهد تا تجربه رانندگی ایمن تر، آسان تر و لذت بخش تر شود.

با ورود به عصر 5G، تجربه ای متنوع تر و متفاوت تر در خودرو در راه است. با این حال، تله ماتیک قابل اعتماد برای اطمینان از اتصال پایدار5G و همچنین کیفیت فوق العاده خدماتی مانند رانندگی اتوماتیک، سیستم های وسیله نقلیه به همه چیز (V2X) و خودروهای متصل کلید خواهد بود.

شرکت قطعات خودروی ال جی الکترونیکس برای آماده شدن برای اتفاقات آینده، چندین سال است که بر روی تحقیق و توسعه تله ماتیک خود تمرکز کرده است. به عنوان مثال، ال جی در سال 2015 با جنرال موتورز برای توسعه سیستم تله ماتیک شورلت بولت EV همکاری کرد، در سال 2016 با اینتل برای توسعه و آزمایش فناوری تله ماتیک 5G همکاری کرد و در سال 2017 با کوالکام همکاری کرد تا به طور مشترک راهکار های خودروهای متصل به نسل بعدی را توسعه دهند.

ال جی، برای ادامه این شتاب، به همکاری با شرکای جهانی برای توسعه سیستم های تله ماتیک که بیشترین راحتی و ایمنی را برای میلیون ها راننده در سراسر جهان ارائه می کند، ادامه خواهد داد

منبع: فوت و فن

به "اتصال خودروها به اینترنت از طریق فناوری تلماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال خودروها به اینترنت از طریق فناوری تلماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید