ادامه فرایند آلودگی هوای مرکز

به گزارش وبلاگ ساختمان، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (25آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده ها و ترافیک صبحگاهی است.

ادامه فرایند آلودگی هوای مرکز

به گزارش ایسنا پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح امروز (25 آبان ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و شروع تردد خودروها، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط پایدار جو طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها است.

رشد ناپایداری جوی در طول روز همراه با احتمال رگبار پراکنده در بعضی ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. با افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه (25 آبان ماه) از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و به تبع آن احتمال برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها وجود خواهد داشت.

در صبح روز چهارشنبه (26 آبان ماه) کاهش تندی باد همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد خواهد شد. در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد.

با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی چهارشنبه (26 آبان ماه) همزمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 127 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 143 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: فرارو

به "ادامه فرایند آلودگی هوای مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه فرایند آلودگی هوای مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید