ادعای جنجالی گوگل علیه هکر های ایران و چین

به گزارش وبلاگ ساختمان، شرکت گوگل مدعی شده است که گروهی از هکر های وابسته به دولت های ایران و چین، کمپین های انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ را هدف قرار داده اند. این ادعای جنجالی با جزئیاتی مطرح شده است.

ادعای جنجالی گوگل علیه هکر های ایران و چین

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شین هانتلی مدیر گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل (TAG) در توئیتر اعلام نمود که کوشش های گروه های هکری دولت ایران و چین برای حمله به مبارزات انتخاباتی ترامپ و بایدن را مشاهده نموده است.

بیشتر بدانید:

اتهام سنگین دونالد ترامپ علیه اسنپ چت

آمازون رفتار وحشیانه و نابرابر علیه سیاهپوستان را محکوم کرد

شرکت هواوی به حملات دولت ایالات متحده واکنش نشان داد

بر اساس این ادعا، این گروه ایرانی موسوم به APT35 کمپین ترامپ را هدف قرار داده بود، در حالی که گروه چینی معروف به APT31 کارمندان بایدن را هدف قرار دادهاست. بر این اساس حملات به تفکیک و مجزا، اما هدفدار بوده اند. گوگل اعلام نمود که کاربران از این حملات آسیب دیده اند، اما هیچ مدرکی مبنی بر موفقیت مهاجمان وجود ندارد.

شین هانتلی در توییتر نوشت: اخیراً TAG گروه چینی APT را در حال هدف قرار دادن کارکنان مبارزات انتخاباتی بایدن و ایرانی های موسوم به APT را در حال هدف قرار دادن کارمندان مبارزات انتخاباتی ترامپ با فیشینگرصد نموده است. گوگل به این کارزار هشدار داده و یافته های خود را به اجرای قانون فدرال ارجاع داده است.

سخنگوی بایدن در مصاحبه ای در این خصوص گفت: ما از ابتدای فعالیت خود می دانیم که در معرض چنین حملاتی قرار خواهیم گرفت و برای آن ها آمادگی داریم. بایدن برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری، امنیت سایبری را جدی می گیرد، ما در برابر این تهدیدات هوشیار خواهیم بود و تضمین می کنیم که دارایی های این کمپین تضمین می گردد.

منبع: انتخاب

به "ادعای جنجالی گوگل علیه هکر های ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جنجالی گوگل علیه هکر های ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید