افزایش حقوق و دستمزد بدون افزایش بودجه

به گزارش وبلاگ ساختمان، معاون رئیس جمهور گفت: طی سال های اخیر بدون اینکه حجم بودجه را زیاد کنیم سعی کردیم رقم را به سمت حقوق و دستمزد مردم ببریم و در سایر موارد صرفه جویی کنیم و از 441 هزار میلیارد تومان بودجه سال گذشته سعی کردیم 50 درصد از فوق العاده های فصل دهم را افزایش دهیم و حقوق شاغلین را اضافه کنیم.

افزایش حقوق و دستمزد بدون افزایش بودجه

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از عصرایران، محمد باقر نوبخت صبح پنجشنبه 22 خرداد در مراسم تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید و حوزه اشتغال در طبس گفت: سال های اخیر با محدودیت منابع به صورت جدی روبرو بوده ایم و کشور برخوردار و بزرگ ایران اسلامی امروز در محاصره و تنگنای اقتصادی قرار گرفته است.

وی افزود: منابع کشور در دو بخش جاری و عمرانی تقسیم می شود و منابع جاری همچون مسائل مربوط به امور رفاهی و اجتماعی، آموزش و پژوهش، دفاع و امنیت و بهداشت و درمان است.

به گزارش ایسنا، نوبخت اظهارکرد: ما در جمهوری اسلامی ایران معتقدیم آنچه به کارمان برکت می دهد تنها بازده اقتصادی نیست، بلکه برای تحقق عدالت باید به انسان های شریف نیازمند توجه کرد.

وی ادامه داد: برنامه سازمان برنامه و بودجه امروز در شرایط تحریم به گونه ای طراحی شده که می دانیم با این منابع چگونه کشور را اداره کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: طی سال های اخیر بدون اینکه حجم بودجه را زیاد کنیم سعی کردیم رقم را به سمت حقوق و دستمزد مردم ببریم و در سایر موارد صرفه جویی کنیم و از 441 هزار میلیارد تومان بودجه سال گذشته سعی کردیم 50 درصد از فوق العاده های فصل دهم را افزایش دهیم و حقوق شاغلین را اضافه کنیم.

نوبخت شرح داد: امسال تا 10 هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان اختصاص دادیم که نیاز بیشتری دارد اما بازنشستگان نگران نباشند ما به این بخش پر انرژی و فاخر کشورمان توجه داریم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه سال گذشته بیش از 60 هزار میلیارد تومان هدفمند در بخش عمرانی هزینه شد، اظهار کرد: امسال تنها در فصل اول سال در طرح های عمرانی بیش از 34 هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های دولت توجه به بخش ریل بوده است، افزود: بودجه ریزی ما در بخش عمرانی بر اساس عملکرد است.

نوبخت با اشاره به اینکه 75 پروژه برای تحقق شعار جهش تولید در استان خراسان جنوبی پیش بینی شده است، گفت: 1200 میلیارد تومان تنها در این بخش هزینه و 5 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد: از 940 میلیارد تومان اعتبار در بخش عمرانی به خراسان جنوبی طی دو سال تا کنون 540 میلیارد تومان اخذ شده که این مهم به دلیل پیشرفت و مدیریت خوبی بوده که در بخش های مختلف داشته است.

وی با اشاره به اینکه امروز توانستیم پنج هزار واحد مسکونی برای انسان هایی که توان احداث مسکن را ندارند در روستاها تحویل دهیم، گفت: امروز با احداث هفت هزار و 500 پنل خورشیدی سعی داریم نرخ بیکاری این استان را کاهش دهیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید 3 هزار شغل در نظر گرفته شده است، گفت: امروز هر استان یک برنامه جهش تولید دارد.

نوبخت یادآورشد: تا زمانی که استان برای شکوفا کردن استعدادهای خود نیاز به کمک داشته باشد، دولت در اختیار مردم استان خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "افزایش حقوق و دستمزد بدون افزایش بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق و دستمزد بدون افزایش بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید