بیشترین افزایش بودجه سال 98، متعلق به سازمان میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ ساختمان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش قابل توجه بودجه این سازمان در سال 1398 اطلاع داد.

بیشترین افزایش بودجه سال 98، متعلق به سازمان میراث فرهنگی

با اعلام بودجه پیشنهادی دولت در سال 1398، تعیین شد که بیشترین افزایش بودجه در سال آینده متعلق به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. این مهم خود می تواند نشانی بر توجه بیشتر دولت به امر گردشگری در سال آینده باشد.

علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در زمینه افزایش بودجه سازمان، گفت:

شاید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نخستین دستگاه در دولت باشد که بیشترین بودجه پیشنهادی در سال 98 را داشته است.

مونسان، رقم بودجه و درصد افزایش آن را تعیین نکرد و اعلام آن را به زمان آنالیز لایحه بودجه 98 در مجلس، موکول کرد. وی در این زمینه گفت که تصمیم در زمینه افزایش بودجه سال 98 اقدام دولت است و باید تا زمان تصویب آن به وسیله مجلس صبر کرد.

وی در خصوص اینکه آیا سهم این سازمان از محل هایی چون عوارض خروجی در بودجه 98 افزایش پیدا نموده است یا خیر، اظهار نظری نکرد و خود را در این زمینه صاحب حق برای تعیین کردن چنین موردی ندانست.

پیش از این معاون رییس جمهور اعلام نموده بود که در پی سیاست های آمریکا مبنی بر فروخته نشدن نفت ایران، سعی بر این است تا بودجه 98 طوری تنظیم گردد که سهم عایدی نفتی در آن بیشتر از 25 درصد نباشد. اما به طور کامل تعیین نکرد که آیا دولت تصمیم بر افزایش عایدی به وسیله گردشگری یا صنایع دستی داشته باشد.

معاون رییس جمهور پیش تر در این زمینه، به حمل و نقل کالا به ایران اشاره نموده بود. وی ایران را کشوری دانسته بود که به علت داشتن مرزهای طولانی، در زمینه نقل و انتقال کالا، نمی تواند محاصره گردد. وی با اشاره به راستا ریلی چین تا اروپا و مرزهای زمینی آن، کشور ایران را از این لحاظ، غیر قابل تحریم معرفی نموده بود.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که بنا بر اعتراض رؤسای آن در سال های گذشته جزو دستگاه های کم بودجه در دولت بوده، با پیشنهاد افزایش بودجه در سال 98 روبرو شده است. احتمال بر این است علت افزایش بودجه این سازمان، با وضعی که معاون اول رییس جمهور از تحمیل تحریم آمریکا بر اقتصاد کشور تشریح نموده است، بی ارتباط نباشد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "بیشترین افزایش بودجه سال 98، متعلق به سازمان میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین افزایش بودجه سال 98، متعلق به سازمان میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید