حذف سامانه یکپارچه عرضه خودرو صحت دارد؟ ، تعرفه خودروهای وارداتی کاهش می یابد

به گزارش وبلاگ ساختمان، وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: همه خودروهای وارداتی ثبت نامی تا چند ماه آینده به متقاضیان تحویل داده می شود.

حذف سامانه یکپارچه عرضه خودرو صحت دارد؟ ، تعرفه خودروهای وارداتی کاهش می یابد

به گزارش وبلاگ ساختمان، عباس علی آبادی در حاشیه بازدید از نمایشگاه روایت خدمت و تحویل خودروهای وارداتی به مشتریان در جمع وبلاگ ساختمان با بیان اینکه در پی ایجاد رقابت در بازار خودرو هستیم گفت: شرایط را فراهم کرده ایم تا در یک رقابت سالم و منطقی بازار خودرو اصلاح شود لذا واردات خودرو در دستور کار قرار داده ایم.

وی ادامه داد: خودروسازهای ما باید بتوانند با واردکنندگان رقابت کرده و از نظر کیفیت و قیمت شرایط بهتری را برای مردم رقم بزنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه واردات خودرو در حال انجام است، افزود: آیین نامه واردات خودروهای کارکرده به دولت داده شد و بررسی آن در دستور کار دولت واقع شده است که پس از تصویب در هیئت دولت آن را اجرایی خواهیم کرد.

علی آبادی با تاکید بر اینکه سیاست ما خروج از تصدی گری است، ادامه داد: من از وارد کنندگان مطالبه کردم تا در واردات خودرو تسریع ایجاد شود و امید است ظرف چند ماه آینده تمام خودروهای ثبت نام شده وارد و تحویل متقاضیان شود.

وی با تاکید بر اینکه ما هیچ رانتی برای هیچ شرکتی ایجاد نکرده ایم بلکه ضوابط را اجرا خواهیم کرد، افزود: بر اساس این ضوابط همه افراد می توانند از امتیاز واردات خودرو استفاده کنند.

وزیر صمت ادامه داد: خودروسازان به این جهت در اولویت قرار گرفته اند تا بتوانند تکنولوژی تولید این خودروها را بومی سازی کنند و در داخل تولید شود. ما می خواهیم شغل ایجاد کنیم و هدف این نیست که شغل های موجود را از کارگران بگیریم.

حذف سامانه یکپارچه عرضه خودرو صحت ندارد

علی آبادی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حذف سامانه یکپارچه عرضه خودرو بیان نمود: این موضوع صحت ندارد و برنامه ما برای کنترل عرضه خودرو بر اساس سامانه یکپارچه خواهد بود.

وی تاکید کرد: هدف ما کاهش قیمت خودرو و انطباق آن با شرایط جهانی است و دنبال آن هستیم تا مردم به بهترین خودروها دسترسی داشته باشند و بتوانند خودروهای خوب داخلی متناسب با قیمت های جهانی دریافت کنند.

علی آبادی شرح داد: ما در زمینه تولید خودرو به سمت برقی سازی در حرکت هستیم با توجه به اینکه مسائل آلودگی هوا داریم در بعضی شهرها در بعضی از ایام سال مجبور به تعطیلی بعضی مشاغل هستیم چون امکان تحمل آلایندگی وجود ندارد. ضمن اینکه خودروهای برقی به شدت مالی هستند و هزینه پایین سوخت آنها می تواند محرکی برای افزایش تولید آنها باشد.

وی یادآورشد: امسال تلاش می کنیم تا شهر تهران را به تجهیزات شارژ برقی خودروها مجهز کنیم. در هفته دولت امسال 100 ایستگاه شارژ خودرو در تهران و کرج افتتاح شده و تا سرانجام سال به 5000 ایستگاه در سراسر کشور خواهد رسید.

وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال کاهش تعرفه واردات خودرو اظهار کرد: من فکر می کنم تعرفه واردات هنوز جای بهبود دارد برای واردات خودروهای برقی تعرفه بسیار مخفف در نظر گرفته ایم پیشنهاد ما 4 درصد برای خودروهای برقی است و برای خودرو های هیبریدی تعرفه 4 تا 15 درصد را پیشنهاد داده ایم.

علی آبادی درباره واگذاری سهام خودروسازان گفت: واگذاری ها بر عهده وزارت صنعت نیست و وزارت اقتصاد مجری آن است اما آنچه ما دنبال می کنیم خروج از تصدی گری است.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه همچنین جمعی از مسئولان لشکری و کشوری حضور دارند و قرار است برای اولین بار پس از فعالیت دو ساله دولت سیزدهم مهمترین اقدامات و دستاوردهای دولت مردمی به نمایش گذاشته شود.

وعده، وفا شعاری است که برای این نمایشگاه انتخاب شده و بنا دارد تا هفتم شهریورماه در قالب غرفه های مختلف بخشی از نتایج و ثمرات تلاش دولتمردان طی 2 سال گذشته در عرصه های مختلف را در معرض دید مردم قرار دهد.

امکان بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت 8 صبح تا 15 در سالن های 8 و 9 محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران فراهم بوده و حضور برای عموم آزاد است.

در این نمایشگاه هر یک از دستگاه ها و وزارتخانه ها تلاش کرده اند با چاپ بروشور و تزئین غرفه های خود با عکس ها و تصاویر مختلف حاصل خدمت رسانی دولت سیزدهم را در معرض دید مردم قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حذف سامانه یکپارچه عرضه خودرو صحت دارد؟ ، تعرفه خودروهای وارداتی کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف سامانه یکپارچه عرضه خودرو صحت دارد؟ ، تعرفه خودروهای وارداتی کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید