دراکولا ها به چه کسانی حمله می کنند؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، کارشناس حشرات دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دراکولا ها معمولا بیشتر به پوست های روشن و سفید جذب می شوند و آسیب بیشتری به آن ها می زنند.

دراکولا ها به چه کسانی حمله می کنند؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، علیرضا نادری گفت: دراکولا به طور عمومی به حشراتی گفته می شود که از خون تغذیه می کنند و آثار تاول را از خود بر جای می گذارند، در شمال کشور به سوسک هایی از خانواده Staphylinidae دراکولا گفته می شود که نوع Paederus آن مایع شیمیایی در بدن آن ها وجود دارد به نام ماده شیمیایی Pederine که با برخورد با پوست انسان بافت پوست را می خورد، جمع می کند و سپس تبدیل به تاول می شود.

وی افزود: این نوع مایع شیمیایی به دلیل تغذیه دراکولا از پسماند گیاهی و اجساد جانوری است، اگر این تاول ها را بترکانید مایع ترشح شده مجدد تبدیل به تاول نو می شود.

کارشناس حشرات دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دراکولا ها معمولا بیشتر به پوست های روشن و سفید جذب می شوند و آسیب بیشتری به آن ها می زنند، اگر دراکولا روی پوست نشست به هیچ عنوان نباید آن را لهه کرد، به دلیل اینکه در صورت له شدن، مایع درون بدن آن، باعث ایجاد تاول بر روی سطح پوست می شود.

به گفته نادری، این نوع دراکولا در همه نقاط کشور ازجمله تهران، خوزستان و ... وجود دارد، اما بیشتر در منطقه ها جنگلی استان های شمالی یافت می شوند که از اواخر بهار تا اواخر تابستان رویت می شوند، این نوع حشرات شب ها به نور جذب می شوند و به دور نور پرواز می کنند، بنابراین اگر درون چادر مسافرتی یا منازل چراغ روشن شود باید حتما درب آن بسته باشد تا از گزند دراکولا ها در امان باشند.

وی در خاتمه گفت: دانشمندان در حال آزمایشاتی برای استفاده از ترشحات دراکولا برای درمان سلول های سرطانی هستند.

منبع: فرارو

به "دراکولا ها به چه کسانی حمله می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراکولا ها به چه کسانی حمله می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید