درخواست توقف تزریق واکسن جانسون اندجانسون در آمریکا به دلیل عارضه لختگی خون

به گزارش وبلاگ ساختمان، مقامات ارشد بهداشتی آمریکا خواهان توقف استفاده از واکسن جانسون اند جانسون در این کشور به دلیل بروز چند مورد عارضه لختگی خون شدند.

درخواست توقف تزریق واکسن جانسون اندجانسون در آمریکا به دلیل عارضه لختگی خون

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان، مقامات ارشد بهداشتی آمریکا امروز (سه شنبه) خواهان توقف استفاده از واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون به دلیل بروز چند مورد عارضه لختگی خون در افرادی که این واکسن را دریافت نموده اند، شدند.

این مقامات اعلام کردند در حال آنالیز شش مورد نادر و شدید عارضه لختگی خون در افراد واکسینه شده با این واکسن در آمریکا هستند. این شش نفر همگی زن و بین سنین 18 تا 48 سال بوده اند.

کمیته مشورتی در زمینه ایمن سازیِ مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا روز چهارشنبه (فردا) برای آنالیز این موارد تشکیل جلسه خواهد داد. سازمان غذا و داروی آمریکا هم قرار است موارد مذکور را آنالیز کند.

یک مقام ارشد سازمان غذا و دارو و یکی از مقامات ارشد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا در بیانیه مشترکی اعلام کردند: تا زمانی که این فرایند (آنالیز) تکمیل گردد، ما توقف در استفاده از این واکسن را برای احتیاط توصیه می کنیم. مهم است که جامعه ارائه دهنده خدمات بهداشتی از احتمال بروز این عوارض مطلع باشد و بتواند برای تشخیص و مدیریت مناسب به دلیل درمان منحصر به فرد لازم برای این نوع لختگی آماده باشد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، گرچه این اقدام شکل توصیه ای دارد اما انتظار می رود دولت فدرال در همه پایگاه های واکسیناسیون دولتی استفاده از این واکسن را متوقف کند.

طبق این گزارش، این مسئله همچنین می تواند فرایند واکسیناسیون در آمریکا را آن هم در حالی که در بسیاری از ایالت ها فرایند ابتلا افزایشی است و همچنین بی اعتمادی به دریافت واکسن وجود دارد، پیچیده تر کند.

این واکسن تک دوزه است و شرایط نگهداری راحت تری نسبت به دو واکسن دیگر آمریکایی فایزر و مدرنا دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "درخواست توقف تزریق واکسن جانسون اندجانسون در آمریکا به دلیل عارضه لختگی خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست توقف تزریق واکسن جانسون اندجانسون در آمریکا به دلیل عارضه لختگی خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید