در جلسه امروز والیبالی ها چه گذشت؟، حمایت همه از سرمربی جدید

به گزارش وبلاگ ساختمان، نخستین نشست هم اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور امروز برگزار گشت و شرکت کنندگان در همایش نظرات خود را درباره معین شاخصه های انتخاب مربیان تیم ملی در رده های سنی مختلف ارائه کردند.

در جلسه امروز والیبالی ها چه گذشت؟، حمایت همه از سرمربی جدید

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ساختمان، به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نخستین نشست هم اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار گشت.

بیش از 60 کارشناس، پیشکسوت، مربی و نماینده رسانه در این نشست شرکت و ضمن تاکید بر حضور پرقدرت تیم ملی والیبال ایران در بازی های المپیک توکیو، دیدگاه های متعددی برای انتخاب سرمربی تیم های ملی بانوان و مردان و رده های سنی مختلف مطرح کردند.

اهم محورهای مطرح شده در نخستین نشست هم اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور به قرار زیر است:

- برگزاری اینگونه نشست ها در ادامه فرایند موفقیت های والیبال ایران، اهمیت بسیار زیادی دارد.

- هر شخصی برای هدایت تیم ملی بزرگسالان ایران انتخاب شود، باید مورد حمایت همه خانواده والیبال قرار گیرد.

- خوشبختانه رئیس فدراسیون والیبال بر تمامی مسائل این موضوع اشراف دارد و تیم ملی ایران دو رویداد مهم لیگ ملت ها و المپیک را پیش رو دارد.

- دانش فنی، انضباط و تجربه و سازمان دهی از فاکتورهای مهم انتخاب سرمربی تیم های ملی است.

- سرمربی انتخابی باید با سایر اعضای کادر فنی هماهنگ باشد و به تنهایی عاملی برای موفقیت تیم محسوب نمی شود.

- مربیان دنیا از نظر تکنیک و تاکتیک تفاوت زیادی با هم ندارند و تقریبا از دانش فنی یکسانی برخوردارند.

- به کارگروه مشورتی انتخابی سرمربی تیم ملی، چند مربی با تجربه نیز دعوت شوند.

- تشکیل تیم نونهالان برای پایه سازی والیبال مهم است، زیرا آموزش و پرورش در حال حاضر این تیم را تشکیل نداده است.

- نحوه رفتار با بازیکن اهمیت زیادی دارد و روابط بین بازیکنان و سرمربی، باید صمیمانه و درعین حال مسئولیت پذیر باشد. دریافت برنامه از سرمربیان برای رده های سنی مختلف نیز اهمیت دارد.

- رئیس فدراسیون شرایط مجموعه زیر نظر خود را بهتر از هر کسی می داند و در حال حاضر، بهترین فرصت برای آزمایش مربی ایران در تیم ملی است.

- بعد از مشخص شاخصه های انتخاب سرمربی، باید میزان هماهنگی مربیان ایرانی با این شاخصه ها نیز بررسی شود.

- باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در آینده مربی بزرگ ایرانی به دنیا معرفی شود.

- بزرگ ترین افتخار یک مربی، حضور در المپیک است. اگر بتوانیم با مربی ایرانی حرکت کنیم، آینده مناسبی برای والیبال رقم زدیم.

- در بحث ویژگی های سرمربی تیم ملی والیبال، چند شاخصه و ویژگی مهم ازجمله دانش فنی، مدیریت و ویژگی های روانشناسی و اجتماعی وجود دارد. همچنین عملکرد مربی در چند سال اخیر، برای انتخاب سرمربی تیم ملی اهمیت زیادی دارد.

- در مدیریت یک مسابقه، سه بخش قبل، همزمان و بعد از آن مهم است و باید سرمربی توانایی ایجاد هماهنگی بین این سه بخش را داشته باشد. بحث روانشناسی هم موضوع مهمی برای انتخاب مربی است.

- باید اول هدف فدراسیون در المپیک 2020 مشخص شود و بعد برای انتخاب مربی ایرانی یا خارجی تصمیم گیری شود. البته شاخصه ها برای انتخاب مربی ایرانی یا خارجی متفاوت است.

- سرمربی باید درک درستی از استاندارهای روز والیبال داشته باشد و مربیان ایرانی از نظر فنی، صلاحیت هدایت تیم ایران در بازی های المپیک را دارند.

نخستین نشست هم اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور امروز (دوشنبه) در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار گشت.

استفاده از نظرات کارشناسان این رشته ورزشی، برای اهداف بلندمدت والیبال و مشخص شاخص های انتخاب مربیان تیم ملی در رده های مختلف سنی، از جمله اهداف این همایش یک روزه بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "در جلسه امروز والیبالی ها چه گذشت؟، حمایت همه از سرمربی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسه امروز والیبالی ها چه گذشت؟، حمایت همه از سرمربی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید