در مسافرت چگونه تجربه های بومی داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، یکی از جاذبه های سفر، ارتباط با جوامع محلی و کسب تجربه های بومی است. اما به نظرتان چگونه می توان این ارتباط را برقرار کرد؟ برای کسب تجربه های محلی به کدام منطقه ها باید برویم؟ چه رفتارهایی در سفر باعث ایجاد صمیمیت با جوامع بومی می گردد و چه رفتارهایی ما را دور می نماید؟

در مسافرت چگونه تجربه های بومی داشته باشیم؟

1. پیدا کردن رستوران های محلی

مکان های جذابی که محلی ها دوست دارند در آنجا غذا بخورند و بیاشامند را پیدا کنید، سپس نقاط موردعلاقه خود را بیابید. درنهایت می بینید که در میان افراد محلی هستید که مشتاق به هدایت شما هستند تا از زمانتان برترین بهره رو ببرید. در صورت امکان با زبان های بومی آشنایی بیشتری پیدا کنید چراکه شناخت منطقه ها را برایتان آسان تر می نماید.

2. از رفتن به مراسم و مکان هایی که بیشتر برای جهانگرد ها ترتیب داده شده اند، پرهیز کنید

بسیاری از فعالیت هایی که معمولاً به شما پیشنهاد می گردد، چیزهایی نیست که خود افراد محلی انجام می دهند. در واقع در مکان های جهانگردی، افرادی که با آن ها سروکار دارید، تنها محلی هایی هستند که مشغول به کارند نه محلی هایی که مشغول به زندگی روزمره اند. اگر افرادی را پیدا کنید که بیشتر اوقات فراغت شان را در یک کافه یا پارک محلی می گذرانند، راحت تر می توانید این موانع را از سر راه تان بردارید.

با افرادی که می توانند راهنمای شما در پشت پرده باشند ارتباط برقرار کنید!

برای اینکه در این ضمینه تجربه کسب کنید، ارتباط با افراد محلی که تمایل به راهنما بودن دارند از ساده ترین راه هاست. اگراین گونه تبادل فرهنگی مدنظرتان نیست، از نرم افزارها و سایت هایی همانند Vayabel یا سایت Like A local یاری بگیرید. اگر آیفون دارید، Asknative را امتحان کنید که هدف آن پاسخگویی به سؤالات شما از محلیان است. اگر موانع زبانی مسئله ای برای تان به وجود آورد، از تلفن همراهتان استفاده کنید. ازآنجایی که مردم دوست دارند که توصیه های شان را با شما در میان بگذراند، آن هم رایگان، بنابراین شما می توانید کشورشان را از دیدگاهی مطمئن تجربه کنید. در ضمن در خصوص کلاه برداری ها محتاط باشید.

در منطقه های اقامت کنید که محلیان در آنجا ساکن اند

برای سفرهای خارجی از سایت هایی مثل Airbnb جهت اجاره خانه استفاده کنید. بدین ترتیب خودتان را در میان افراد مقیمی می بینید که می توانید تجربیات روزمره آن ها را خودتان نیز تجربه کنید. اگر میزبان خوبی داشته باشید، آن ها در خصوص مکان های مختلف پیشنهاد هایی در اختیارتان قرار خواهند داد یا حتی خودشان شما را همراهی خواهند کرد. برای سفرهای داخلی نیز اقامت در خانه های محلی و اقامتگاه های سنتی و بومگردی این امکان را برای شما فراهم می نماید. برای آشنایی با این نوع اقامتگاه مطلب آشنایی با اقامتگاه های محلی راهنمای شما خواهد بود.

کار در سفر

راه خوب و مقرون به صرفه دیگری جهت تماشا افراد محلی، اقامت در خانه آن ها به واسطه موقعیت کاری است. تجربه زندگی روزمره افراد محلی چیزی نیست که معمولاً به جهانگرد ها پیشنهاد گردد، اما با زندگی در کنار یک فرد محلی، می توانید به این سبک زندگی دسترسی پیدا کنید. وب سایت هایی وجود دراند که به شما کار داوطلبانه پیشنهاد می نمایند. کارهایی که در ازای کار شما می توانید خانه میزبانتان زندگی کنید و کلی تجربه نو بدست آورید. مطلب با HelpX بدون پول سفر کنید راهنمای شما خواهد بود.

حرف آخر

به عنوان یک جهانگرد مسئول قبل از هر چیزی خود را به آگاهی و اطلاعات مجهز کنید تا بتوانید با احترام ارتباط برقرار کنید، از رویدادها و نقاطی که تجمعات جهانگردی به همراه دارند دوری کنید و ذهنتان را باز نگه دارید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با کدهای رفتاری جهانگردی مسئولانه مطلب 20 نکته برای جهانگردان را نیز مطالعه کنید.

منبع: wayfarer

تهیه و تدوین: تحریریه وبلاگ ساختمان

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو

به "در مسافرت چگونه تجربه های بومی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مسافرت چگونه تجربه های بومی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید