راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

به گزارش وبلاگ ساختمان، دکوراسیون آشپزخانه های مدرن و کلاسیک تا حدود بسیار زیادی توسط نوع، مدل و رنگ کابینت آشپزخانه معین می شود. از طرفی دکوراسیون خود آشپزخانه تاثیر زیادی بروی روحیه و حالت اعضای خانواده خواهد گذاشت زیرا شاید بشود آشپزخانه را دوست داشتنی ترین مکان خانه دانست. بهرحال ما زمان زیادی را در آشپزخانه به آماده کردن غذاهای خوشمزه می پردازیم و به همین وسیله خاطراتی را با بودن در کنار افرادی که دوستشان داریم ایجاد می کنیم.

راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

از طرفی همین آشپزخانه می تواند نه فقط جایی برای پخت و پز بلکه مکانی برای نشستن و گپ زدن، دیدن برنامه های تلویزیون و حتی شعر گفتن باشد. هستند افراد، خانم ها و کدبانوهای هنرمندی که مکان آشپرخانه را برای خود و دیگر اعضای خانواده آنچنان زیبا و لذت بخش طراحی می کنند که فقط باید در آن بود و لذت برد. در رسیدن به چنین هدفی استفاده از کابینت های زیبا و مدرن و در تطابق کامل با رنگ و طرح منزل و آشپرخانه می تواند بسیار موثر باشد. در این زمینه آن چیزی که شاید حتی بیش از طرح کابینت آشپزخانه تاثیرگذار خواهد بود، رنگ کابینت آشپزخانه است.

بر کسی پوشیده نیست که طراحی آشپزخانه و حتی بازسازی آن هزینه بسیار زیادی را در پی خواهد داشت اما اگر کابینت های آشپزخانه تان در حالت خوبی قرار دارند، رنگ کردن آنها یک راه بسیار مناسب و کم هزینه برای بخشیدن روحی تازه به دکوراسیون آشپزخانه و حتی خود خانه است. در این مطلب با نمونه مدل های شیکی از کابینت های رنگ شده آشنا خواهید شد که می توانند منبعی خوبی برای الهام گیری شما باشند.

بسیاری از این کابینت های زیبا در آشپزخانه هایی کوچک نصب شده و می شوند. آشپزخانه هر اندازه هم کوچک باشد می توان با دقت در انتخاب طرح و رنگ کابینت آشپزخـانه آنچنان زیبایی و بُعدی به آن بخشید که نه تنها کوچک بودنش اصلاً به چشم نیاید بلکه یک حُسن هم باشد.

همچنین می توان برای آشپزخانه های بزرگ نیز به عنوان مثال از کابینت مدرن از جنس های PVC و هایگلاس و… در رنگ های روشن استفاده کرد تا بزرگی آن را بسیار بیشتر نشان دهد. البته در آشپزخانه بزرگ می توان از انواع طیف های رنگ تیره نیز برای رنگ کابینت آشپزخانه استفاده کرد زیرا اینجا دیگر محدودیت فضا وجود ندارد و دست شما برای استفاده از هر رنگ و طرحی به راحتی باز است.

زمانی که تصمیم به رنگ کردن کابینت آشپزخانه خود می گیرد، محدودیتی در انتخاب های خود نخواهید داشت، شما می توانید فضای آشپزخانه را با استفاده از رنگ سفید و براق، روشن تر از همیشه کنید یا اینکه از رنگ های برجسته و چشم گیری مانند لاجوردی استفاده کنید حتی قادر خواهید بود از ترکیب دو رنگ بروی کابینت های خود استفااده کنید تا تنی دوگانه به آشپزخانه داده باشید.

برای مثال همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید رنگ های سفید و بژ تقریبا برای تمامی آشپزخانه ها مناسب هستند و با تمامی رنگ های دیوار و کاغذ دیواری ها در آشپزخانه به راحتی مچ می شوند. به همین خاطر رنگ سفید اغلب در الویت اول افرادی است که می خواهند آشپزخانه خود را بازسازی کنند.

برای دستیابی به تنی دوگانه در آشپزخانه خود می توانید از یک روش ساده استفاده کنید. کافی است رنگ کابینت های ردیف بالا را متفاوت با رنگ کابینت های ردیف پایین انتخاب کنید. گزینه های زیادی برای انتخاب رنگ وجود دارد اما معروف ترین رنگ ها ترکیب رنگ سیاه در ردیف پایین و رنگ سفید در ردیف بالا است. حتی می توانید از ترکیب رنگ های برجسته در طبقه پایین و رنگ های حنثی در طبقه بالا استفاده کنید. مانند نمونه های زیر.

برای دستیابی به تنی دوگانه در آشپزخانه خود می توانید از یک روش ساده استفاده کنید. کافی است رنگ کابینت های ردیف بالا را متفاوت با رنگ کابینت های ردیف پایین انتخاب کنید. گزینه های زیادی برای انتخاب رنگ وجود دارد اما معروف ترین رنگ ها ترکیب رنگ سیاه در ردیف پایین و رنگ سفید در ردیف بالا است. حتی می توانید از ترکیب رنگ های برجسته در طبقه پایین و رنگ های حنثی در طبقه بالا استفاده کنید. همچنین می توان از رنگ های مغز پسته ای و خاکستری نیز برای ایجاد ظاهری زیبا در آشپرخانه ها استفاده نمود. به صورت کلی می توان گفت استفاده از رنگ کابینت آشپزخانه در طیف های مختلف اگر با دقت و البته مشاوره از افراد متبحر انجام گردد نتیجۀ کار، رویایی خواهد شد مانند نمونه های زیر.

منبع: اتاق

به "راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید