روابط ورزشی ایران و ایتالیا در قالب سند همکاری های مشترک افزایش خواهد داشت

به گزارش وبلاگ ساختمان، تهران (پانا) - وزیر ورزش و جوانان در ملاقات با سفیر ایتالیا در ایران با تاکید بر همکاری های مشترک میان دو کشور در دو حوزه ورزش وجوانان گفت اراده مسئولان دو کشور همیشه بر توسعه روابط در عرصه های مختلف پایدار بوده است .

روابط ورزشی ایران و ایتالیا در قالب سند همکاری های مشترک افزایش خواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در ملاقات با سفیر ایتالیا در ایران، بااشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی دو کشور اظهارداشت: در بین کشورهای اروپایی ارتباط ایران و ایتالیا خوب ، عمیق و ریشه دار بوده و با وجود تحریم های مختلف علیه ایران و همچنین محدودیت هایی که در این راستا برای کشورمان به وجود آمده، این همکاری ها هرگز گسسته نشده است .

وی تاریخ و فرهنگ دو کشور را بسیار غنی توصیف کرد و با اشاره به اشتراکات ایران و ایتالیا در بخشهای مختلف گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همیشه روابط تهران و رم خوب بوده و اراده دولتمردان برمبنای گسترش و همکاری های مشترک میان کشورها به ویژه ایتالیا بوده است .

وزیر ورزش و جوانان، با اشاره به ظرفیتهای ورزشی دو کشور در راستای گسترش تعامل بیشترمیان تهران و رم اعلام کرد: کشور ایتالیا، در بعضی از رشته های ورزشی صندلی خوبی در دنیا دارد که ما می توانیم از دانش و تجربیات مربیان و مدرسان ایتالیایی بهره مند شویم، ضمن اینکه در ایران نیز متقابلا این امادگی در رشته هایی که از توانمندی بالایی برخوردار هستیم وجود دارد تا دانش و تجربیات خود را منتقل کنیم .

وی در بخش دیگری از سخنانش پیشنهاد امضاء سند همکاری میان ایران و ایتالیا در حوزه ورزش و جوانان را عنوان نمود و گفت: با تنظیم سند همکاری های مشترک، این ارتباطات در یک قالب ساختاری تعیین و منسجم تداوم یابد .

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر وامید به نقش آفرینی جوانان در عرصه های مدیریتی گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه ارائه کرد.

وی در این ارتباط، گسترش سازمان های مردم نهاد جوانان در ایران را مورد توجه قرار داد و اضافه نمود: در 8 سال گذشته، تعداد سمن های جوانان به 3هزار و500 مورد رسیده است که حدود 2 میلیون نفر از جوانان عضو این سازمان های مردم نهاد هستند .

دکتر سلطانی فر در ادامه اعلام کرد: ظرفیت خوبی در بهره گیری از توانمدی های دو کشور در امور جوانان وجود دارد تا زمینه همکاری در عرصه فرهنگی با برگزاری هفته های فرهنگی مشترک و برنامه های دیگر محقق گردد، چرا که بر این باور هستیم تعامل میان جوانان دو کشور، موجب عمیق تر شدن پیوند ملتها خواهد شد .

سلطانی فر در این ملاقات با اشاره به تبعات منفی شیوع ویروس کرونا در ابعاد مختلف به ویژه حوزه ورزش و تعویق بازی های المپیک توکیو اظهار امیدواری کرد باریشه کن شدن این بیماری، مردم دنیا به زندگی عادی خود باز گردند چرا که بازی های المپیک ابزار مهم برای پیوند بین ملت هاست.

منبع: خبرگزاری پانا

به "روابط ورزشی ایران و ایتالیا در قالب سند همکاری های مشترک افزایش خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ورزشی ایران و ایتالیا در قالب سند همکاری های مشترک افزایش خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید