کرونا در اروپا، از برکناری وزیر بهداشت رومانی تا کاهش پیش بینی رشد مالی آلمان

به گزارش وبلاگ ساختمان، نهادهای مهم مالی در آلمان به دلیل تداوم بحران کرونا پیش بینی ها درباره افزایش فراوری ناخالص داخلی این کشور را کاهش داده و وزیر بهداشت رومانی هم بعد از بالا دریافت مناقشات درباره چگونگی مهار کرونا در دولت ائتلافی برکنار شد.

کرونا در اروپا، از برکناری وزیر بهداشت رومانی تا کاهش پیش بینی رشد مالی آلمان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان ، کرونا با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن در اروپا همچنان ادامه دارد.

اقدام نمادین دولت قبرس برای کاهش ترس شهفرایندان از آسترازنکا

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که برای اینکه ترس انسان ها از تاثیرات و عوارض جانبی واکسن آسترازنکا رفع گردد امروز (پنج شنبه) همه وزرای دولت قبرس در اقدامی نمادین با واکسن آسترازنکا واکسینه شدند.

وزیر بهداشت این کشور در تلویزیون دولتی گفت: مهم این است که ما علیه کرونا واکسینه شویم و این مسئله اهمیتی ندارد که با کدام واکسن.

بیش از 29 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 29426 ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که 9019 نفر بیشتر از پنج شنبه گذشته بوده است. به این ترتیب نرخ مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته اخیر به 153.2 افزایش پیدا نموده است.293 نفر هم در عرض 24 ساعت گذشته در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

پزشکان بخش های مراقبت های ویژه آلمان هم از عرصه سیاسی این کشور اقدامات حمایتی سخت کرونایی را درخواست کردند. مدیر علمی انجمن بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (Divi با اشاره به محدود بودن زمان گفت: ما نمی توانیم همچنان هفته ها در این باره بحث کنیم.

ایتالیا هم فعلا واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون را ذخیره نموده و می خواهد برای توزیع و استفاده از آن منتظر تصمیمات آژانس دارویی اروپا بماند. دلیل این اقدام ایتالیا اعلام مشاهده بعضی عوارض جانبی بعد از تزریق این واکسن اعلام شده است.

کوشش سوئیس برای خودکفایی در فراوری واکسن و داروی کرونا

سوئیس هم به دنبال سرمایه گذاری در فراوری واکسن است. به نوشته رسانه های چاپ این کشور سوئیس به دنبال راه هایی برای توسعه و فراوری واکسن و داروها علیه کرونا در کشور خود است.

وزیر بهداشت سوئیس اعلام نموده که دولت می خواهد به این ترتیب اطمینان حاصل کند که تمام مردم به این ابزارها و داروها دسترسی دارند.

سوئیس بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی محدودیت های کرونایی خود را کاهش می دهد و از روز دوشنبه رستوران ها و بارها دوباره در این کشور بازگشایی می شوند.

کشور دانمارک استفاده از آسترازنکا را کاملا متوقف کرد

کشور دانمارک، همسایه شمالی آلمان هم به عنوان اولین کشور اروپایی استفاده از واکسن آسترازنکا را کاملا متوقف نموده است.

مقام های بهداشتی دانمارک روز چهارشنبه اعلام نمودند که استفاده از این واکسن سوئدی-انگلیسی را به دلیل عوارض جانبی نادر و اما حاد آن متوقف می نمایند.

پیشتر دانمارک به همراه چند کشور اروپایی پس از گزارش موارد مشکوک مرگ و لختگی خون در میان چند شهفرایند دریافت نماینده واکسن آسترازنکا، استفاده از این واکسن را به صورت موقت به حال تعلیق درآورده بود.

البته بیشتر کشورهای اروپایی پس از تایید مجدد ایمنی واکسن آسترازنکا توسط سازمان جهانی بهداشت و آژانس دارویی اروپا، استفاده از این واکسن را برای بعضی گروه های سنی از سر گرفتند.

اما مقامات بهداشتی دانمارک این توصیه را نپذیرفتند و تعلیق واکسیناسیون با آسترازنکا را دوباره تمدید کردند.

سورن بروستروم، مدیر کل آژانس بهداشت ملی دانمارک روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که با وجود توصیه نهاد های تنظیم نماینده مقررات بهداشتی و دارویی در اروپا و سازمان جهانی بهداشت در خصوص استفاده از واکسن آسترازنکا، فرایند واکسیناسیون در دانمارک بدون استفاده از این واکسن ادامه خواهد یافت.

بعد از اعلام عدم استفاده از واکسن آسترازنکا در دانمارک جمهوری چک برای خرید باقی مانده این واکسن ها از این کشور ابراز تمایل کرد. وزیر کشور جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام نمود: ما آماده ایم از دانماک واکسن آسترازنکا بخریم.

جمهوری چک بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی واکسن آسترازنکا را بدون هیچ محدودیت سنی مورد استفاده قرار می دهد.

در مجموع تا به حال در دانمارک حدود 5.8 میلیون نفر اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند و حدود نیمی از آن ها دوز دوم این واکسیناسیون را هم دریافت نموده اند. بخش اعظمی از شهفرایندان این کشور با واکسن فایزر- بیون تک واکسینه شده اند.

وزیر بهداشت آلمان اعمال محدودیت های کرونایی بیشتر را ضروری دانست

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان اعلام نمود که پیشرفت های به دست آمده در کمپین واکسیناسیون به وسیله افزایش آمار مبتلایان از بین می رود. از این رو اعمال محدودیت های بیشتر برای شکستن موج سوم کرونا ضرورت دارد.

وزیر بهداشت آلمان همچنین این مسئله که کابینه دولت فدرال آلمان طرح ترمز اضطراری برای اعمال قواعد واحد و سراسری برای مهار کرونا را در دستور کار قرار داده خوب ارزیابی نموده و در عین حال گفت: ما نباید منتظر تصویب این طرح قانونی از طرف مجلس در هفته آینده بمانیم.

به گفته وی در حال حاضر حدود 5 هزار بیمار کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری هستند و پیش بینی می گردد که تعداد آن ها تا اواخر این ماه به 6 هزار نفر افزایش پیدا می نماید.

هشدار درباره پر شدن ظرفیت مجاز بیمارستان های آلمان

وی هشدار داد که اگر این فرایند متوقف نگردد سیستم بهداشت و درمان به زودی به مرزهای ظرفیت مجاز خود خواهد رسید.

کاهش پیش بینی رشد مالی آلمان با توجه به تداوم کرونا

انستیتو تحقیقات مالی مهم در آلمان هم پیش بینی های رشد مالی برای این کشور را با توجه به تداوم بحران کرونا کاهش دادند.

در گزارش بهاری این انستیتوهای مهم مالی که روز پنج شنبه منتشر شده است افزایش فراوری ناخالص داخلی در امسال 3.7 درصد و در سال 2022 3.9 درصد پیش بینی شده است. در پاییز برای سال 2021 فراوری ناخالص داخلی 4.7 درصدی پیش بینی شده بود.

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم اعلام نمود: ما حالا به اجرای استراتژی موثر برای مهار کرونا احتیاج داریم که البته همه آن را می شناسیم. من از همه تصمیم گیرندگان درخواست می کنم که باید حالا یک بار دیگر به شدت ارتباطات را کاهش دهیم. پزشکان باید بیشتر تست نمایند. در گروه های سنی 15 تا 49 ساله موارد ابتلا بسیار بالا است.

90 درصد ابتلاها به کرونا در آلمان بر اثر ویروس انگلیسی است

وی همچنین تاکید نمود که در حال حاضر حدود 90 درصد مبتلایان به ویروس جهش یافته انگلیسی آلوده می شوند. موارد جدید ابتلا بیشتر در سنین بین 15 تا 49 سال وجود دارد. موارد مرگ های روزانه کرونایی هم در حال افزایش است.

وزیر بهداشت رومانی برکنار شد

ولاد وویکولسکو، زیر بهداشت رومانی هم در جریان مناقشات درباره فرایند صحیح اقدامات در بحران کرونا روز چهارشنبه برکنار شد. در دولت ائتلافی رومانی که از دسامبر بر سر کار است اختلافات و مناقشات سختی در این باره در گرفته است. دولت، وزیر بهداشت را مسئول اوضاع اسفبار در سیستم بهداشت و درمان این کشور دانسته است. برکناری وزیر بهداشت از طرف نخست وزیر این کشور درخواست شده است.

سوئد هم اعلام نموده که برای استفاده از واکسن جانسون اند جانسون منتظر آنالیز های آژانس دارویی اروپا باقی می ماند.

بعد از انصراف دانمارک برای ادامه فرایند واکسیناسیون با آسترازنکا کشور لیتوانی هم برای خرید این واکسن ها اعلام آمادگی نموده است.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 43,505نفر به کرونا مبتلا شده و 297 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,491 نفر به کرونا مبتلا شده و 38 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 16,168 نفر به کرونا مبتلا شده و 469 نفر در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت گذشته 10,474 نفر به کرونا مبتلا شده و 131 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,149,834 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده و 99,777 هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,378,305 نفر به کرونا مبتلا شده و 127,161 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3,809,193 نفر به کرونا مبتلا شده و 115,557 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,387,022 نفر به کرونا مبتلا شده و 76,756 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,064,382 نفر به کرونا مبتلا شده و 79,813 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در اروپا، از برکناری وزیر بهداشت رومانی تا کاهش پیش بینی رشد مالی آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از برکناری وزیر بهداشت رومانی تا کاهش پیش بینی رشد مالی آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید