رونق تجاری و جشنواره سینمای ایران و مرگ یک اسطوره ، اینفوگرافی مهم ترین رخدادهای سینمای ایران از 1380 تا 1389

به گزارش وبلاگ ساختمان، سینمای ایران در دهه 1380، جز در عرصه تجاری، در عرصه بین المللی هم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. سینما برای سینماروها مهم است و سینما از جامعه و مناسباتش دور نیست.

رونق تجاری و جشنواره سینمای ایران و مرگ یک اسطوره ، اینفوگرافی مهم ترین رخدادهای سینمای ایران از 1380 تا 1389

موفقیت های تازه مالی در سینمای ایران در دهه 1380 رقم می خورد. رقم هایی که پیش تر دور از دسترس به نظر می رسیدند، در این دهه ممکن شدند. سینمای ایران جز در عرصه تجاری، در عرصه بین المللی هم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. سینما برای سینماروها مهم است و سینما از جامعه و مناسباتش دور نیست. مردم بخشی از مسائلشان را در سینما می بینند و از تماشا اینکه بازتاب تصاویر و خواست ها و نیازهایشان راهی به پرده پیدا نموده راضی اند. البته عده ای نیز از این وضع گلایه دارند و معتقدند که سینمای اجتماعی ایران راه سیاه نمایی را برای ربودن جوایز جشنواره ها در پیش گرفته و سینما مسائل را آگراندیسمان و موفقیت های جامعه را تحقیر می نماید. در انتهای این دهه، با رخدادهای اجتماعی ـ سیاسی، سینمای دولتی تصمیم می گیرد با سرمایه گذاری های بزرگ سهمی بیشتر از تولیدات سینما را به خود اختصاص دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "رونق تجاری و جشنواره سینمای ایران و مرگ یک اسطوره ، اینفوگرافی مهم ترین رخدادهای سینمای ایران از 1380 تا 1389" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق تجاری و جشنواره سینمای ایران و مرگ یک اسطوره ، اینفوگرافی مهم ترین رخدادهای سینمای ایران از 1380 تا 1389"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید