ستاره سرشناس سینما قربانی هوش مصنوعی شد ، سوء استفاده از چهره اسکارلت جوهانسون در فیلمهای غیراخلاقی

به گزارش وبلاگ ساختمان، اسکارلت جوهانسون چهره سرشناس سینما و مد، می گوید یکی از قربانیان اصلی هوش مصنوعی طی سال 2018 بوده است. او در جریان یک مصاحبه با واشنگتن پست اعلام نموده که طی سال 2018 از چهره او در فیلمهای غیراخلاقی سوء استفاده شده است.

ستاره سرشناس سینما قربانی هوش مصنوعی شد ، سوء استفاده از چهره اسکارلت جوهانسون در فیلمهای غیراخلاقی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اسکارلت جوهانسون که بارها به سبب هنر بازیگری خود تحسین شده و برای اهالی هنر چهره ای شناخته شده است، می گوید تکنولوژی ها می توانند بسیار آزار دهنده باشند به ویژه وقتی از چهره دیگران سوء استفاده می نمایند.

این روزها واژه Deepfake به وفور شنیده می گردد و حتی رئیس جمهور ایالات متحده نیز از این نوع هوش مصنوعی دلخوری هایی دارد. اما اسکارلت جوهانسون یکی از افرادی است که در زندگی شخصی و حرفه ای خود به شدت از این هوش مصنوعی لطمه دیده است.

تکنولوژی Deepfake از یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای جمع کردن تصاویر یک فرد استفاده می نماید و سپس چهره مورد نظر خود را روی آن قرار می دهد. این اتفاق می تواند به شکل یک تصویر ثابت، فیلم کوتاه یا حتی فیلم بلند باشد.

جوهانسون می گوید طی سال 2018 چند فیلم غیراخلاقی با همین تکنولوژی در خصوص او ساخته شده است،اما کوششهای متعدد جوهانسون برای متوقف کردن این روند عملا راه به جایی نبرده است و فضای مجازی، این فیلمها را به شدت نشر داده است.

یکی از نمونه های پربازدید این تکنولوژی ویدئوی ترور باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده است، اما جوهانسون می گوید فیلمهای غیراخلاقی نیز کارکردی مساوی با ترور شخصیت دارند.

بر اساس آنالیز های تازه یکی از نمونه فیلمهای غیراخلاقی مرتبط با جوهانسون از مرز 1.5 میلیون بازدیدنماینده در یک سایت غیراخلاقی گذشته است.

جوهانسون می گوید: این نخستین بار در زندگی من بود که نسبت به تکنولوژی احساس ناتوانی و خشم کردم چرا که به نظر می رسد هیچ نیرویی قادر نیست چهره من را از این فیلمهای جعلی حذف کند. واقعیت این است که کوشش های من برای محافظت از خود در اینترنت و پیشگیری از تخریب چهره ام عملا بی فایده بود و اینترنت وجه تاریک و خشن خود را به من نشان داد.

اما اسکارلت جوهانسون تنها قربانی فیلمهای جعلی نیست و بر اساس آمارها دهها زن دیگر که از شهروندان معمولی جامعه هستند نیز قربانی این تکنولوژی شده اند. یکی از انان که مایل به افشای هویت خود نیست در تبادل نظر با واشنگتن پست می گوید: این احساس عجیب و غریب است، مثل این که شما یک کابوس تلخ می بینید که اصلا به شما ربطی ندارد.

اگرچه دلیل این حرکت ها چندان روشن نیست اما گروهی از تحلیلگران معتقدند این کار با هدف تحقیر و آزار و اذیت زنان انجام می گردد. اما این ویدئوها سوداوری مالی هم دارند و بعضی اوقات ویدئوهای جعلی به ازای هر یک بار بازدید تا 20 دلار درامد زایی دارند. بر اساس پژوهش های واشنگتن پست این زن قربانی 491 عکس در حساب فیسبوکش داشته و سازندگان ویدئوی غیراخلاقی هم از همین تصاویر استفاده نموده اند.

یک مشکل بزرگ در خصوص فیلم های Deepfake این است که نمی توان بلافاصله حذفشان کرد و قانونی هم در خصوص شکایت از این فیلمها تعریف نشده است .

اگر مایلید در خصوص قدرت هوش مصنوعی در نفوذ به تصاویر بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید.

منبع: انتخاب

به "ستاره سرشناس سینما قربانی هوش مصنوعی شد ، سوء استفاده از چهره اسکارلت جوهانسون در فیلمهای غیراخلاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره سرشناس سینما قربانی هوش مصنوعی شد ، سوء استفاده از چهره اسکارلت جوهانسون در فیلمهای غیراخلاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید